Музей історії університету «Острозька академія» оцифрує понад 100 експонатів

Джерело: МКІП

Музей історії Національного університету “Острозька академія” анонсував реалізацію проєкту із цифровізації мистецьких колекцій.

“Проєкт передбачає три віртуальні колекції шляхом цифровізації 108 експонатів із трьох мистецьких зібрань Музею історії НаУОА, які будуть каталогізовані та розміщені у форматі онлайн-галереї на сайті музею та супроводжуватимуться науковим описом”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що цифровізація колекцій має на меті застосування провідних технологій діджиталізації музейних об’єктів для їх збереження в умовах воєнного стану.

Також одна з цілей – актуалізація та популяризація творчості відомих митців з України та діаспори як невід’ємної частини української культурної спадщини ХХ ст.

Як розповіли у відомстві, оцифрування експонатів відбувається за підтримки Українського культурного фонду.

22 квітня у Берліні відбулася урочиста церемонія відкриття ювілейного року з нагоди 300-річчя німецького філософа Іммануїла Канта. Під час своєї промови канцлер Німеччини Олаф Шольц заборонив главі РФ Володимиру Путіну посилатися на Канта, зазначив, що його дії “суперечить усім основним твердженням” мислителя.

Глава Польщі Анджей Дуда міг вплинути на позицію колишнього президента США Дональда Трампа стосовно допомоги Україні, повідомив його литовський колега Гітанас Науседа.

У колі найіменитіших українських художників, меценатів, журналістів та відвідувачів в Art Ukraine Gallery відсвяткувала свій перший день народження. 

22 квітня уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив про інцидент з побиттям підлітка у київській школі №81. Школяр зазнав тяжкої травми, водночас дитину прооперували лише на десятий день після побиття, оскільки хлопчик нічого не сказав батькам.

Російські війська шість місяців штурмували невелике село Новомихайлівка, водночас втративши понад 250 одиниць бронетехніки.