Україна та Данія підписали угоду про спільне виробництво зброї
Джерело: Рустем Умєров/Telegram
Україна та Данія зробили перший крок до запуску спільного виробництва озброєння. У Гаазі міністри оборони країн підписали Лист про наміри в межах ініціативи Build with Ukraine, погодженої під час зустрічі “Рамштайн”.
Глава Міноборони Рустем Умєров зазначив, що 24 червня підписав з міністром оборони Данії Троельсом Лундом Поульсеном Лист про наміри, який відкриває шлях до спільного виробництва українського озброєння на території Данії. Він назвав це першим кроком у реалізації ініціативи Build with Ukraine, роботу над якою ми розпочали під час попередньої зустрічі у форматі “Рамштайн”.
Нині Данія вже виділила 500 мільйонів крон для запуску українського оборонного виробництва на своїй території. Міністр запевнив, що усі потужності, створені в межах проєкту, працюватимуть на зміцнення українських Сил оборони.
Це – стратегічний крок, який посилює нашу спільну обороноздатність, зміцнює ланцюги постачання, створює нові можливості для обміну технологіями та інтеграції наших оборонних секторів, – наголосив Умєров.
Він також висловив вдячність уряду Данії за “довіру, послідовну підтримку України та готовність розвивати глибоке партнерство між нашими країнами”.
Це партнерство працює на безпеку України, Данії та всієї Європи – сьогодні і в майбутньому, – резюмував очільник оборонного відомства.
- Данія виділяє Україні 317 мільйонів данських крон (понад 42 мільйони євро) на закупівлю різних видів артилерійських боєприпасів.
- Прем’єр-міністерка Данії Метте Фредеріксен під час зустрічі з президентом Володимиром Зеленським повідомила про підготовку 26-го пакета військової допомоги для України.
- Данія оголосила новий пакет військової допомоги для України. Цей пакет допомоги є 25-м за рахунком і передбачає виділення 6,7 млрд данських крон (близько 900 млн євро) протягом 2025-2027 років.
- Уряд Данії анонсував запровадження нової державної гарантії, згідно з якою держава через Данський експортно-інвестиційний фонд (EIFO) компенсуватиме до 70% інвестицій данських компаній в оборонні підприємства України.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.