Україна та Фінляндія активно співпрацюють задля відновлення енергосектору
Джерело: Міненерго
Україна та Фінляндія активно співпрацюють для відновлення енергетичного сектору.
На виконання домовленостей міністра енергетики України Германа Галущенка та міністра зовнішньої торгівлі та розвитку Фінляндії Вілле Тавіо про поглиблення співпраці у проєктах відбудови енергосектору заступник міністра Ярослав Демченков провів зустріч із представниками фінської спільнодії. Організація об’єднує понад 150 компаній, бізнес-організацій та фінансових установ.
Заступник міністра наголосив, що Україна є надійним партнером для іноземних компаній, попри військові ризики. Це підтверджує як довіра світових фінансових інституцій та міжнародних організацій, так і досвід фінських компаній, які вже працюють у нашій країні.
“Перспективними напрямками співпраці є відновлювана енергетика, розумні мережі, системи накопичення енергії, локалізація виробництва енергетичного обладнання, проєкти в межах децентралізації енергосистеми України”, – зазначив Ярослав Демченков, закликавши бізнес до активної роботи в Україні.
Сторони обговорили фінансові механізми реалізації проєктів в енергетиці, страхування інвестицій, гарантії.
Фінляндія розробляє національний план з відбудови України, в якому значну увагу приділено участі приватного сектору.
У відомстві зазначили, що продовження діалогу між фінським бізнесом і українською владою є запорукою реалізації амбітних проєктів в енергетиці.
- Фінляндія передала українським рятувальникам партію спеціальних авто. Йдеться про дев’ять машин різного призначення.
- 14 грудня міністерка внутрішніх справ країни Марі Рантанен заявила, що Фінляндія знову закриє весь кордон з Росією, щоб зупинити неконтрольований потік мігрантів, лише через кілька годин після того, як північна країна припинила двотижневе перекриття усіх пунктів між двома країнами.
30 червня спецпредставник президента США Дональда Трампа Кіт Келлог назвав безпідставними звинувачення прессекретаря Володимира Путіна Дмитра Пєскова щодо відсутності прогресу в мирних переговорах з РФ.
Перспективи України на фронті викликають дедалі більше занепокоєння як у Києві, так і серед низки лідерів ЄС. За оцінками військових, і російська, і українська армії близькі до виснаження. Втім, якщо РФ здатна підтримувати нинішню інтенсивність бойових дій ще близько року, то Україна може досягти межі витривалості вже за шість місяців – у разі, якщо не отримає значної військової підтримки.
Експерти ООН дійшли висновку, що теракт в Оленівці у липні 2022 року організували під керівництвом Міноборони РФ.
Європейський Союз досяг нової торговельної угоди з Україною, котра замінить спеціальний режим безмитної торгівлі, запроваджений після повномасштабного вторгнення Росії.
Міноборони ініціювало внесення змін до законодавства, що передбачають 12-місячну відстрочку від мобілізації для добровольців, котрі відслужили за “Контрактом 18–24”. Уряд схвалив відповідний законопроєкт на засіданні у п’ятницю.