Україна та Фінляндія підписали довгострокову угоду про безпеку та підтримку

Джерело: президент України Володимир Зеленський

3 квітня Україна та Фінляндія підписали угоду про довгострокове співробітництво у сфері безпеки та підтримки.

Документ підписано під час візиту президента Фінляндії Александра Стубба до Києва.

“Сильний документ, що засвідчує готовність Фінляндії й надалі підтримувати Україну в боротьбі проти російської агресії”, – зазначив Зеленський.

Відповідно до угоди, Фінляндія надаватиме Україні довгострокову військову та фінансову підтримку.

Окрім цього, документ передбачає поглиблення співпраці між країнами у політичній, фінансовій, гуманітарній галузях та у сфері реформ.

“Допомагатиме Україні відбудовувати енергетичний сектор, оцінювати екологічні збитки, посилювати захист кордону й критичної інфраструктури, а також лікуватиме українських військових. Дякую Фінляндії за підтримку України і нашого народу! Дякую за допомогу!”, – наголосив український президент.

За даними синоптиків у четвер, 25 квітня, у низці областей йтимуть дощі.

У Центрі національного спротиву повідомили, що у тимчасово окупованому Криму росіяни розпочали нові зачистки у місцевих бібліотеках. Ворог наказав вилучити усі книги про Голодомор, УПА та на яких зображено тризуб.

24 квітня міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив, що країна готова допомогти Україні повернути чоловіків призовного віку на допомогу Силам оборони у боротьбі проти росіян.

24 квітня Україна та Португалія розпочали роботу над проєктом угоди щодо гарантій безпеки, узгодивши графік подальших переговорів.

Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець наголосив, що жодних прямих перемовин з російською делегацією 24 квітня не відбувалося. Раніше так звана дитяча омбудсменка РФ Львова-Бєлова заявила, що Росія та Україна “вперше провели очні переговори” стосовно повернення викрадених росіянами дітей.