Україна та Фінляндія підписали угоду на €50 млн для проєктів відбудови
Джерело: Мінфін
12 листопада міністр фінансів Сергій Марченко та глава зовнішньої торгівлі та розвитку Фінляндії Вілле Тавіо підписали Рамкову угоду щодо проєктів, котрі фінансуються за програмою Фінсько-українського інвестиційного фонду. У межах угоди на 2025 рік заплановане надання кредитів на суму до 50 млн євро.
Зауважується, що грантова складова проєкту становитиме не менше 35% загальної вартості, що дозволить забезпечити пільгові умови фінансування.
Пряма бюджетна підтримка Фінляндії з лютого 2022 року становить понад 36 млн доларів США грантового фінансування. За даними Кільського інституту дослідження світової економіки Фінляндія є п’ятим найбільшим донором військової, гуманітарної та фінансової допомоги Україні за часткою від ВВП країни – близько 2,5 млрд євро або 0,9% від ВВП.
Під час підписання сторони також обговорили нинішні програми розвитку та підтримки відбудови України за сприяння Фінляндії.
Зокрема Марченко відзначив важливість співпраці країн-донорів України в межах Української платформи донорів. Під час девʼятого засідання Керівного комітету Фінляндія доєдналась до Платформи у ролі спостерігача.
Міністр Вілле Тавіо зауважив, що основними галузями для інвестицій та відбудови, до яких планує залучатися фінська сторона є енергетика, освіта, інфраструктура, а також цифрові технології та сільське господарство.
- Конфедерація фінської промисловості розпочала збір пожертв на енергетичне обладнання та техніку для України. Міністерство внутрішніх справ Фінляндії організовує збір, доставку та транспортні витрати.
- Фінляндія вважає, що Україна має повне право на здійснення військових дій у Курській області, враховуючи поточну ситуацію та розвиток подій. Про це заявив президент Фінляндії Александр Стубб.
- Фінляндія надасть Україні новий пакет військової допомоги, вартість якого складає близько 118 мільйонів євро. Це стане вже 25-м пакетом оборонної підтримки від Фінляндії.
Сполучені Штати Америки спорядять Україні три різних типи систем дистанційного мінування, зокрема протипіхотних мін у межах анонсованого пакету військової допомоги.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте закликав відтермінувати можливі мирні переговори з Росією, доки Україні постачать достатньо військової допомоги західні союзники. За його словами, це необхідно, щоб Київ зміцнив свої позиції на полі бою та здобув перевагу у перемовинах.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 3 грудня.Ситуація на Покровському і Курахівському напрямках залишається напруженою – ворог зосереджує там основні наступальні зусилля. Окрім того, росіяни сьогодні активно атакують на Времівському та Куп’янському напрямках.
Підпорядковані безпосередньо главі РФ літаки та державні ресурси використовувалися для насильницького переміщення українських дітей з тимчасово окупованих територій до Росії, де їх передавали російським сім’ям, мовиться у дослідженні Школи громадського здоров’я Єльського університету, проведеному за підтримки Держдепартаменту США.
Керівник Центру протидії дезінформації при Раді національної безпеки та оборони України Андрій Коваленко заявив, що жодних наказів утримувати Курщину до інавгурації Дональда Трампа, щоб “її потім обміняти” військові ЗСУ не отримували.