Україна та Італія підписали угоду про гарантії безпеки, – Зеленський

Джерело: Володимир Зеленський/Telegram

В суботу, 24 лютого, президент України Володимир Зеленський та голова Ради міністрів Італії Джорджа Мелоні підписали угоду про гарантії безпеки.

Фото: ОП

“Наші зустрічі з главою уряду Італії Джорджею Мелоні завжди змістовні. Важливим результатом сьогоднішньої стало підписання двосторонньої безпекової угоди. Цей документ закладає міцну основу для тривалого безпекового партнерства між Україною та Італією”, – зазначив президент.

Угода закріплює основні компоненти безпекових зобов’язань з боку Італії, зокрема щодо довгострокової військової та фінансової допомоги впродовж її дії.

Згідно з угодою, Італія й надалі надаватиме Україні військову допомогу протягом десяти років дії цієї угоди.

Італія також продовжуватиме партнерство з Одесою та областю з метою надання підтримки, відбудови, посилення стійкості та проведення реформ.

Угода також підтверджує підтримку з боку Італії майбутнього членства України в НАТО та фіксує механізм 24-годинного екстреного реагування у разі повторної військової агресії проти України.

Глави держав також обговорили подальшу підтримку в контексті головування Італії в G7 і Зеленський подякував за допомогу України.

Фото: ОП

“Дякую Італії за підтримку України, зокрема обороноздатності й відбудови нашої держави, та за продовження надання військової допомоги Україні до кінця 2024 року”.

У Центрі національного спротиву повідомили, що у тимчасово окупованому Криму росіяни розпочали нові зачистки у місцевих бібліотеках. Ворог наказав вилучити усі книги про Голодомор, УПА та на яких зображено тризуб.

24 квітня міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив, що країна готова допомогти Україні повернути чоловіків призовного віку на допомогу Силам оборони у боротьбі проти росіян.

24 квітня Україна та Португалія розпочали роботу над проєктом угоди щодо гарантій безпеки, узгодивши графік подальших переговорів.

Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець наголосив, що жодних прямих перемовин з російською делегацією 24 квітня не відбувалося. Раніше так звана дитяча омбудсменка РФ Львова-Бєлова заявила, що Росія та Україна “вперше провели очні переговори” стосовно повернення викрадених росіянами дітей.

Франція закликає Європейський Союз запровадити новий режим санкцій проти російської дезінформації та операцій втручання у вибори по всьому світу.