Україна та Канада поглиблять співпрацю із захисту національної ідентичності

Джерело: Міністерство культури та інформаційної політики України
Україна та Канада поглиблять співпрацю із захисту національної ідентичності та утвердження української спадщини у світі.
Відбулася зустріч т.в.о. міністра культури та інформаційної політики Ростислава Карандєєва з амбасадоркою Канади в Україні Наталкою Цмоць.
У межах зустрічі сторони обговорили деталі будівництва другої черги Національного музею Голодомору-геноциду, який є важливим аспектом для відновлення історичної пам’яті та захисту національної ідентичності.
Також на зустрічі сторони окреслили пріоритетні напрямки співпраці в утвердженні української мови у світі та збереженні української культурної спадщини – як матеріальної, так і нематеріальної.
Ростислав Карандєєв висловив подяку за підтримку Канади, яка залишається надійним союзником України. Він також акцентував на важливості включення іноземних експертів до складу наглядової ради Музею Голодомору-геноциду.
“Участь представників фахових та наукових груп забезпечить впровадження найкращих міжнародних практик у роботі музею. А включення нащадків жертв Голодомору до складу наглядової ради важливе тим, що ці люди мають велику мотивацію. Їхня участь – вирішальна, аби ми відчували гостроту цієї теми”, – підкреслив Ростислав Карандєєв.
Своєю чергою, пані посол Канади відзначила важливість збереження історичної пам’яті та культурної спадщини, зокрема через повернення викрадених археологічних артефактів. Вона закликала до привернення уваги до Музею Голодомору як символу української трагедії.
“Питання української мови у світі для мене важливе. Внесення українознавства як науки у світі стало цікавим не лише для української діаспори, але й для інших народів, і це б також було надзвичайно важливою частиною в промоції української мови та культури”, – сказала вона.
- Міністр енергетики України Герман Галущенко провів зустріч з амбасадоркою Канади в Україні Наталкою Цмоць – сторони обговорили поглиблення співпраці в енергетичній сфері, зокрема в ядерній галузі.
- Під час третьої зустрічі радників із національної безпеки та зовнішньої політики, що відбулася на Мальті, Канада запропонувала створити міжнародну коаліцію держав для сприяння поверненню українських дітей, депортованих чи примусово переміщених Росією з ТОТ.
- 24 листопада прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо оголосив про новий пакет військової допомоги для України.
Білий дім призупинив використання поліграфів у Пентагоні після того, як старший радник міністра оборони Піта Гегсета Патрік Вівер поскаржився, що може стати об’єктом перевірки.
Президент Володимир Зеленський повідомив, що Кабінет Міністрів ухвалив рішення виділити 300 мільйонів гривень на підтримку університетів у прифронтових та прикордонних регіонах.
У п’ятницю, 26 липня, Туреччина встановила новий рекорд температури для континентальної Європи — +50,5°C. Цей показник зафіксували в районі Сілопі провінції Ширнак.
Петер Мадяр, лідер угорської опозиційної партії “Тиса” висловився проти прискореного вступу України до Європейського Союзу.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 26 липня. Від початку доби на фронті відбулося 122 бойові зіткнення.