Україна та Канада поглиблять співпрацю із захисту національної ідентичності

Джерело: Міністерство культури та інформаційної політики України

Україна та Канада поглиблять співпрацю із захисту національної ідентичності та утвердження української спадщини у світі.

Відбулася зустріч т.в.о. міністра культури та інформаційної політики Ростислава Карандєєва з амбасадоркою Канади в Україні Наталкою Цмоць.

У межах зустрічі сторони обговорили деталі будівництва другої черги Національного музею Голодомору-геноциду, який є важливим аспектом для відновлення історичної пам’яті та захисту національної ідентичності.

Також на зустрічі сторони окреслили пріоритетні напрямки співпраці в утвердженні української мови у світі та збереженні української культурної спадщини – як матеріальної, так і нематеріальної.

Ростислав Карандєєв висловив подяку за підтримку Канади, яка залишається надійним союзником України. Він також акцентував на важливості включення іноземних експертів до складу наглядової ради Музею Голодомору-геноциду.

“Участь представників фахових та наукових груп забезпечить впровадження найкращих міжнародних практик у роботі музею. А включення нащадків жертв Голодомору до складу наглядової ради важливе тим, що ці люди мають велику мотивацію. Їхня участь – вирішальна, аби ми відчували гостроту цієї теми”, – підкреслив Ростислав Карандєєв.

Своєю чергою, пані посол Канади відзначила важливість збереження історичної пам’яті та культурної спадщини, зокрема через повернення викрадених археологічних артефактів. Вона закликала до привернення уваги до Музею Голодомору як символу української трагедії.

“Питання української мови у світі для мене важливе. Внесення українознавства як науки у світі стало цікавим не лише для української діаспори, але й для інших народів, і це б також було надзвичайно важливою частиною в промоції української мови та культури”, – сказала вона.

На полігоні під Ульмом українські військові проходять курси першої допомоги на полі бою. Для навчання закупили п’ять силіконових інтерактивних манекенів Simman 3G plus. Ціна однієї штуки – 100 000 євро, маса – 80 кг. 

Фотографи Влада та Костянтин Ліберови оприлюднили світлини українських військових, котрі лиш нещодавно повернулися з російського полону. Виснажені, у російському полоні армійці втрачають по 20, 30, а дехто навіть 40 кг. Українська сторона дотримується Женевської конвенції і закликає світову спільноту примусити РФ до виконання міжнародних обов’язків.

Минулого тижня Росія оголосила, що розпочала операцію зі звільнення Курської області. Вона може зайняти не один місяць, оскільки кинутих у контрнаступ військ не вистачить, хоча їх уже приблизно вчетверо більше, ніж українці, вважають експерти.

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв закликав канцлера Німеччини Олафа Шольца, котрий нині перебуває з візитом у країні, відмовитися від ідеї про те, що Росія може зазнати поразки на полі бою, і підтримати мирний план Китаю щодо України.

У НЕК “Укренерго” поінформували, що 17 вересня заходи обмеження споживання не прогнозуються. У компанії закликали споживати електроенергію ощадливо протягом всієї доби.