Україна та Молдова організують спільний контроль ще на одному залізничному пункті пропуску
Джерело: Денис Шмигаль у Telegram
Україна та Молдова підписали протокол щодо організації спільного контролю на пункті пропуску для залізничного сполучення “Новосавицька-Кучурган” на території України.
Відповідний протокол був підписаний головами прикордонних і митних служб обох країн.
“Весною ми вперше застосували спільний контроль на залізниці в пункті пропуску “Серпневе 1 — Басараб’яска”. Ця практика відмінно себе зарекомендувала. Це суттєво сприяє українському експорту, вдвічі зменшує тривалість усіх процедур, мінімізує черги, заощаджує державні кошти. В перспективі досвід спільного контролю застосуємо на всіх пунктах пропуску з Молдовою і, переконаний, на кордонах з усіма нашими сусідами-державами ЄС”, – повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.
Також глава уряду наголосив, що спільний контроль на пунктах пропуску дасть переваги обом країнам у логістичній, торговельній та економічній сферах.
Прем’єр-міністр відзначив, що Україна, Молдова й Румунія в тристоронній співпраці мають всі можливості активізувати логістичні коридори, щоб диверсифікувати шляхи українського експорту.
Крім того, під час онлайн-зустрічі прем’єр-міністри України та Молдови обговорили подальші кроки щодо розвитку логістичних коридорів, економічне та енергетичне співробітництво.
- Прем’єр-міністри України та Молдови, під час зустрічі у Києві, домовились розвивати спільний контроль на державному кордоні.
- Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України та Міністерство інфраструктури та регіонального розвитку Республіки Молдова погодили продовження угоди про лібералізацію вантажних перевезень між країнами до кінця 2025 року.
- Під час зустрічі міністра енергетики України Германа Галущенка та міністра енергетики Республіки Молдова Віктора Парлікова у Києві йшлося про те, що Україна і Молдова прискорять інтеграцію з європейським ринком електроенергії.
Британська розвідка підтвердила дані про знищення ворожої С-400 у тимчасово окупованому Сімферополі. Про ураження системи повідомляли ЗСУ 29 листопада.
Міністерство оборони кодифікувало і допустило до експлуатації український роботизований бойовий комплекс на гусеничній платформі з кулеметом Browning 12.7 — Droid TW 12.7
Російські війська, ймовірно, розробили світлофор, здатний попереджати про FPV-дрони, зауважив військовий експерт у галузі радіотехнологій Сергій Флеш.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 9 грудня. З початку доби відбулося 151 бойове зіткнення.
Восени російські війська запустили по території України понад 6000 дронів і ракет, свідчать дані командування ВПС України. Це втричі більше, ніж влітку 2024 року, і в чотири рази більше, ніж восени 2023 року.