Україна та Нідерланди підписали угоду про безпекове співробітництво між двома країнами
Джерело: пресслужба Офісу президента
У п’ятницю, 1 березня, у Харкові президент України Володимир Зеленський та прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте підписали угоду про співробітництво у сфері безпеки між Україною та Нідерландами.

Фото: ОП
Згідно з угодою, Нідерланди продовжуватимуть надавати допомогу Україні, зокрема сучасне військове обладнання, розширення санкцій проти РФ та підтримку оборонної промисловості. Пріоритетом є надання систем ППО, артилерії, бронетехніки, підтримка морських і далекобійних спроможностей та, зокрема, Повітряних сил.
В угоді також зафіксовано надання від Нідерландів військової допомоги на 2 млрд євро у 2024 році та продовження оборонної підтримки впродовж 10 років.
Окрім військової допомоги, документ передбачає посилення допомоги Україні в напрямку економічного відновлення й відбудови, протидії гібридним загрозам, у галузі розвідки, кібернетичної та інформаційної безпеки, у сфері боротьби з оргзлочинністю, а також у галузі критичної інфраструктури.
В угоді також визначено механізм 24-годинного екстреного реагування у разі повторної військової агресії проти України.
- У межах Мюнхенської конференції з питань безпеки президент України Володимир Зеленський провів зустріч із прем’єр-міністром Нідерландів Марком Рютте.
- Нідерланди приєднуються до військової коаліції з союзниками, включаючи Велику Британію, у сфері технологій БпЛА та постачання дронів.
- На засіданні Контактної групи з оборони України у форматі “Рамштайн” до ІТ-коаліції доєдналася ще одна країна – Нідерланди.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 15 березня. Від початку цієї доби відбулося 128 бойових зіткнень.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 14 березня. Від початку цієї доби відбулося 123 бойових зіткнення.
Росія різко скоротила постачання дизельного пального до Африки на тлі регулярних атак українських безпілотників на її нафтопереробні заводи. У лютому експорт дизеля до африканських країн впав майже вдвічі – з 1,27 млн тонн у січні до 684 тис. тонн, повідомляє Центр цінових індексів.
У застосунку Резерв+ вже згенеровано 32 000 електронних направлень на військово-лікарську комісію, повідомила заступниця міністра оборони України з питань цифровізації Катерина Черногоренко.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 13 березня. Найбільш активно ворог діє на Покровському напрямку. На даний час загалом відбулося 128 бойових зіткнень.