Україна та Нідерланди підписали угоду про безпекове співробітництво між двома країнами

Джерело: пресслужба Офісу президента

У п’ятницю, 1 березня, у Харкові президент України Володимир Зеленський та прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте підписали угоду про співробітництво у сфері безпеки між Україною та Нідерландами.

Фото: ОП

Згідно з угодою, Нідерланди продовжуватимуть надавати допомогу Україні, зокрема сучасне військове обладнання, розширення санкцій проти РФ та підтримку оборонної промисловості. Пріоритетом є надання систем ППО, артилерії, бронетехніки, підтримка морських і далекобійних спроможностей та, зокрема, Повітряних сил.

В угоді також зафіксовано надання від Нідерландів військової допомоги на 2 млрд євро у 2024 році та продовження оборонної підтримки впродовж 10 років.

Окрім військової допомоги, документ передбачає посилення допомоги Україні в напрямку економічного відновлення й відбудови, протидії гібридним загрозам, у галузі розвідки, кібернетичної та інформаційної безпеки, у сфері боротьби з оргзлочинністю, а також у галузі критичної інфраструктури.

В угоді також визначено механізм 24-годинного екстреного реагування у разі повторної військової агресії проти України.

У мережі поширився інтернет-тренд щодо приручення домашніх тварин — до нього долучилися й українські військові. Наприклад, користувачка @wikentiyax розповіла про долю кота, якого назвали Паладін.

Станом на 20 травня Сили оборони України контролюють Вовчанськ (Харківська область) приблизно на 60%. Водночас російські військові не припиняють штурмувати місто, зазначив заступник голови Харківської ОВА Роман Семенуха.

Джерело: InformNapalm  InformNapalm продовжує проводити розслідування на основі даних, отриманих від хактивістів групи “Кібер Спротив”,…

Заступник командира 3-ї окремої штурмової бригади Максим Жорін прокоментував поточну ситуацію на фронті.

Продовольчий гігант Danone повідомив, що завершив продаж своїх активів та виходить з російського ринку, на який припадало близько 5% світових продажів компанії і де працював понад 30 років.