Україна та ОАЕ підписали першу угоду про вільну торгівлю

Джерело: Міністерство економіки

Україна та Об’єднані Арабські Емірати уклали Угоду про всеосяжне економічне партнерство, що стала першою угодою про вільну торгівлю між Україною та країнами Перської затоки.

Документ передбачає лібералізацію доступу до ринків обох країн, завдяки чому 96,6% українських товарних ліній отримають повний доступ до ринку ОАЕ. Міністерка економіки Юлія Свириденко зазначила, що угода охоплює не лише ОАЕ, а й загалом регіон Затоки.

За оцінками Мінекономіки, домовленість сприятиме збереженню позитивного сальдо торгівлі, яке у 2023 році становило $51,5 млн. У перспективі очікується приріст реального ВВП на 0,1%, а також збільшення українського експорту в металургії та харчовій промисловості, зокрема у виробництві борошна та олії.

ОАЕ зняли обмеження на частку іноземного капіталу в 49%, що дозволяє українським підприємцям реєструвати компанії з іноземним капіталом до 70%, а в деяких секторах поступово до 100%. У вільних економічних зонах українські компанії зможуть володіти бізнесом без обмежень.

Угода також передбачає скасування мит на цифрову та електронну передачу даних, встановлює правила щодо цифрових платежів і захисту персональних даних, що сприятиме розвитку цифрової економіки та транскордонної торгівлі.

Сторони домовилися створити Раду з інвестицій Україна-ОАЕ для збільшення капіталовкладень та усунення бізнес-бар’єрів, а також Комітет з малого та середнього бізнесу, який забезпечить підтримку підприємців через навчання та консультування.

За 11 місяців 2024 року товарообіг між Україною та ОАЕ склав $415 млн, з яких український експорт – $266,8 млн, а імпорт – $148,2 млн.

  • 16 лютого президент Володимир Зеленський спільно з першою леді Оленою Зеленською прибули до Об’єднаних Арабських Еміратів.
  • Додамо, начальник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов повідомив, що черговий обмін військовополоненими готувався досить довго, допомогу в організації процесу безпосередньо надали ОАЕ. Буданов зазначив, що через значний проміжок часу Україні вдалося провести дуже складний обмін.

25 червня президент Володимир Зеленський повідомив про затвердження 40-денної операції СБУ щодо впливу на РФ, аби домогтися завершення повномасштабної війни.

Компанія  «Київстар» та Фонд «Повернись живим» завершили сьомий спільний проєкт з підтримки армії — «Нам тут жити: Місія 077». У межах ініціативи вдалося зібрати понад 77 млн грн на засоби зв’язку, які дозволяють координувати дії, швидше ухвалювати рішення та ефективніше виконувати завдання. Ініціатива реалізована за інформаційної підтримки 1+1 Media. 

У ніч на 25 червня підрозділи Сил оборони України уразили низку об’єктів російських окупантів, серед яких нафтобаза, мости та радіолокаційний комплекс “Скала-М”.

Росія посилює тиск на Білорусь, намагаючись використати її територію для розширення війни проти України та можливих операцій проти країн НАТО. Тим часом, самопроголошений президент країни Олександр Лукашенко намагається зберегти дистанцію від прямої участі у війні та покращити відносини із Заходом.

Я починаю цей текст із вітань далеким родичам у Криму. Вони купили квартиру в Севастополі ще до анексії. Після якої розпродали все, що мали в неокупованій Україні, і переїхали в окупований Крим. Сказали, що це виключно прагматичне, а не ідеологічне рішення. Тепер там Росія, яка в їхньому уявленні була символом стабільності, високих пенсій та зарплат. Ну і, звісно ж, море та свіже повітря. І взагалі, що “нам та Україна дала?”.