Україна та Польща провели переговори на кордоні щодо страйку, але без результату

Джерело: заступник міністра інфраструктури Сергій Деркач у Facebook

Переговори між Україною та Польщею у понеділок, 13 листопада, стосовно розблокування пунктів пропуску для вантажного пропуску через страйк польських перевізників не дали результату. Українська сторона запропонувала компромісні кроки.

За словами заступника міністра, зустріч була “довгою, важкою й емоційною” під час якої було багато закликів та гасел. Ключовою вимогою польських перевізників є повернення дозволів між Україною й Польщею для вантажних перевезень, але Деркач назвав її “абсурдною та нереалістичною”. Ця система діятиме до 30 червня у зв’язку з угодою про транспортний безвіз між Україною і Євросоюзом.

“Коли ми спитали, в чому проблема і чому ви хочете повернення дозволів, вони сказали, що відчувають дисбаланс. Перед початком повномасштабного вторгнення співвідношення між українськими і польськими перевізниками було 60 на 40, а зараз – 90-95% їздять українці. А коли ми спитали, чи готові вони їздити в регіони Харкова, Запоріжжя, Херсона, Миколаєва, то поляки, звісно, кажуть, що туди не їздять”, – сказав Деркач.

На його думку, страйкарі більше намагаються “просто або зробити комунікаційну кампанію з цього, або політичну історію і просто тримати кордон зачиненим якнайдовше”.

Під час зустрічі українська сторона запропонувала, наприклад, прискорити перетин кордону далекобійниками, створити окремі смуги для пустих транспортних засобів у пунктах пропуску “Угринів – Долгобичів” та “Грушів – Будомеж”.

“Ми сподіваємося, що ці перемовини дозволять польським перевізникам підняти між собою питання, а що ж можна зробити як компроміс. Не питання дозволів, бо це питання невиконуване, – але, звісно, вони все одно тримають цю історію на головному рівні”, – сказав Деркач.

Надалі перемовини мають відбутись у тристоронньому складі за участі Європейської комісії.

Міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров 24 лютого, ймовірно, відвідає Туреччину, щоб обговорити переговори Москви з представниками США щодо завершення війни в Україні та можливу роль Анкари в цьому процесі. Про це повідомило джерело у Міністерстві закордонних справ Туреччини.

Патріарх Варфоломій I заявив, що суверенітет України не підлягає переговорам і не може стати предметом торгів.

Уряд Великої Британії оголосить 24 лютого новий пакет санкцій проти Росії, який стане найбільшим з початку повномасштабного вторгнення, повідомив міністр закордонних справ Девід Леммі.

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш напередодні третіх роковин початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну вкотре закликав до укладання справедливого, міцного та довгострокового миру.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 23 лютого. Загалом, від початку цієї доби відбулося 81 боєзіткнення.