Україна та Rheinmetall планують запуск виробництва бронетехніки на нашій території

Джерело: Денис Шмигаль у Telegram

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що у найближчій перспективі Україна й німецький збройний концерн Rheinmetall планують запуск виробництва бронетехніки на території нашої держави.

“Це флагманський проєкт єднання сил України та європейських зброярів для досягнення справедливого миру та для нашої спільної безпеки. У майбутньому так само будемо робити ставку на трансферт технологій, інвестиції в конструкторські розробки, нові виробництва та Military Tech”, – наголосив Денис Шмигаль.

Прем’єр-міністр нагадав, що в жовтні, під час візиту до Берліну, вони разом із канцлером Німеччини Олафом Шольцом дали старт співпраці українського оборонно-промислового комплексу та німецького збройного концерну Rheinmetall.

Підприємство вже виробляє для України артилерійські снаряди та отримує на них нові замовлення.

Схоже, що до кінця 2024 року Росії вдалося досягти темпів виробництва до 2000 Shahed-136 на місяць. Такі висновки можна зробити, аналізуючи фото уламків дрона з номером “Ы 11934”, збитого під час атаки на Харків 21 грудня.

За словами керівника Центру протидії дезінформації, офіцера Сил оборони України Андрія Коваленка, 60% артилерійських і мінометних снарядів, які РФ використовує в Україні, нині надходять з Пхеньяна.

Викладач Навчально-наукового інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка Микита Василенко заявив, що присутність іноземних військових в Україні може “покращити демографічну ситуацію”. Для цього він використав вислів, що українки “сексуально голодні”, а “іноземні миротворці” мають гроші. 

Швейцарія ухвалила рішення приєднатися до 15-го пакету санкцій Європейського Союзу, спрямованого проти Росії через її військову агресію проти України. Крім того, санкції поширюються і на Білорусь у зв’язку із ситуацією в цій країні.

23 грудня в Україні введено графіки аварійних відключень електроенергії. Під час екстрених відключень стандартні графіки не застосовуються, а тривалість обмежень поки що невідома.