Rheinmetall викупив у бельгійської компанії 50 танків Leopard 1 для України – Handelsblatt

Джерело: Handelsblatt з посиланням на джерела у промислових колах

Німецький оборонний концерн Rheinmetall готує новий експорт танків Україні. З цією метою компанія придбала 50 танків Leopard 1 у бельгійської компанії OIP Land Systems.

Раніше Rheinmetall хотів купити танки у Швейцарії.

Наразі транспортні засоби мають бути переобладнані на німецьких підприємствах для використання в Україні. Зрештою, близько 30 з 50 основних бойових танків можуть бути постачені в Україну найближчим часом.

Спочатку бельгійські ЗМІ повідомляли про закупівлю 50 танків, однак було незрозуміло, хто купив Leopard 1 в OIP Land Systems. Танк є попередником Leopard 2, який нині використовується Бундесвером, кілька десятків екземплярів якого вже споряджено Україні.

Нагадаємо, стало відомо, що бельгійська компанія OIP готова продати техніку зі свого, ймовірно, найбільшого запасу танків у Європі за “справедливою ціною”. Власник озброєнь заявив, що хотів би бачити їх в Україні. Зокрема, йдеться про танки Leopard.

Довідка. Leopard 1 – основний бойовий танк другого покоління, був розроблений та виготовлявся у ФРН. До появи нової моделі Leopard 2 називався просто “танк Леопард”. Взятий на озброєння у 1965 році. Броня: сталева 19-21.7 мм та 10-70 мм гомогенна. Основне озброєння: 1×105 мм Royal Ordnance L7A3 L/52 нарізна гармата (13 пострілів в башті та 42 пострілів в корпусі).

Rheinmetall — німецький оборонний концерн, котрий виробляє танки Panther, Leopard, БМП Marder й гаубиці PzH 2000.

Україна постала перед серйозною проблемою забезпечення електроенергією, оскільки РФ  посилюють атаки на електростанції, що негативно впливає на виробництво зброї. Це стало відомо під час спроби країни стримати просування російських військ.

Народний депутат від фракції “Європейська Солідарність” Олексій Гончаренко назвав “приколом дня” виступ народного депутата забороненої партії “ОПЗЖ” Юрія Бойка з трибуни Верховної Ради.

З 27 травня в Миколаєві буде зменшена кількість комунальних автобусів на маршрутах через мобілізацію водіїв, що призвела до їх нестачі. Міський голова Олександр Сєнкевич зазначив, що автобуси будуть вимушено простоювати через відсутність водіїв, які могли б ними керувати.

Сьогодні, 22 травня, російські війська обстріляли центральну частину міста Чугуїв Харківської області. Є постраждалі.

Минулої доби, 21 травня, російські загарбники атакували низку житлових кварталів населених пунктів Херсонської області та місто Херсон, внаслідок чого вісім людей зазнали поранень, серед них дитина.