Перші «бельгійські» танки Leopard 1 вже прямують до України
Джерело: De Standaard
7 серпня перші “бельгійські” танки Leopard 1 вирушили з Турне в Україну. Хто їх подарував – невідомо, проте спершу танки обладнають сучасними системами озброєння.
Зауважується, що Бельгія продала партію Leopard 1, які постачать ЗСУ, одначе, спершу, танки обладнають сучасним озброєнням.
Спочатку танки зупиняться у Німеччині та Італії, де їм проведуть капремонт і встановлять сучасні системи озброєння. Після чого вони вирушають на поле бою, – розповів голова приватної бельгійської компанії з продажу зброї OIP Фредді Верслюйс.
Передбачається, що має бути споряджено 50 танків Leopard 1. Раніше в Oryx припустили, що ймовірним постачальником є Нідерланди.

Джерело: De Standaard
Раніше стало відомо, що бельгійська компанія OIP готова продати техніку зі свого, ймовірно, найбільшого запасу танків у Європі за “справедливою ціною”. Власник озброєнь заявив, що хотів би бачити їх в Україні. Зокрема, йдеться про танки Leopard.
Довідка. Leopard 1 – основний бойовий танк другого покоління, був розроблений та виготовлявся у ФРН. До появи нової моделі Leopard 2 називався просто “танк Леопард”. Взятий на озброєння у 1965 році. Броня: сталева 19-21.7 мм та 10-70 мм гомогенна. Основне озброєння: 1×105 мм Royal Ordnance L7A3 L/52 нарізна гармата (13 пострілів в башті та 42 пострілів в корпусі).
- До польського сервісного центру, який нещодавно відкрився, вже прибули танки Leopard з України.
- Нідерланди долучаються до декларації стосовно гарантій безпеки для України.
- 24 липня з порту Сантандер вийшло судно з військовим та гуманітарним вантажем, які прямують до України.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.