Україна та Румунія працюють над запуском двох нових вантажних пунктів пропуску

Джерело: пресслужба Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України

Україна та Румунія мають намір реалізувати проєкт з двох нових вантажних пунктів пропуску на спільному кордоні. Йдеться про Біла Криниця – Клімауць та Біла Церква – Сигету-Мармацей.

Представники Агентства відновлення та Державної митної служби України обговорили питання розбудови цих пунктів пропуску на спільному кордоні з Надзвичайним і Повноважним Послом Румунії в Україні Александру Віктур Мікула.

Нині на кордоні з Румунією функціонують два контрольно-пропускні пункти під управлінням Держагентства: “Солотвино – Сігету Мармацієй” у Закарпатській області та “Порубне – Сірет” у Чернівецькій області.

У контексті підтримки експортного потенціалу та імпорту — пункти пропуску стали стратегічно важливим фактором у розвитку під час війни. Тому посилення пропускної спроможності, реконструкція інфраструктури навколо КПП є важливим пріоритетом Агентства на 2024 рік.

Естонія, слідом за Латвією та Литвою, заборонила в’їзд транспортних засобів з білоруськими номерними знаками, незалежно від причин перебування власника або користувача в Естонії чи Європейському Союзі.

За дорученням Головнокомандувача генерал-полковника Олександра Сирського у Збройних Силах України почали впровадження комплексної програми дій “Збереження життя військовослужбовців”.

Українські війська продовжують оборонну операцію на Лівобережжі Дніпра у Херсонській області, зокрема мовиться про території в районі села Кринки. Раніше низка ЗМІ розповсюдили інформацію про відхід українських сил з плацдарму у Кринках.

Згідно з даними поліції, станом на сьогодні, під час оборонної операції в селі Кринки на Лівобережжі Херсонщини зникли безвісти 788 українських військових у період з жовтня 2023-го по кінець червня 2024 року.

Згідно з наказом коменданта Херсонської області від 28 березня 2024 року, у регіоні впроваджено особливий режим в’їзду та виїзду на територію області.