Україна та США домовилися про подальшу спільну протидію біологічним загрозам
Джерело: МОЗ України
Міністерство охорони здоров’я України підписало оновлену концепцію діяльності з Агентством Міністерства оборони США зі зменшення загроз.
Зустріч представників двох країн відбулася у Варшаві. Концепцію, яка визначає напрями діяльності щодо зменшення біологічної загрози в Україні, з представниками американської Програми зменшення біологічної загрози підписав міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.
Віктор Ляшко зазначив, що досягнення програмних цілей, визначених у концепції, дозволить запобігти появі спалахів небезпечних інфекційних хвороб в Україні.
Міжнародне співробітництво за програмою дозволяє зменшити біологічну загрозу шляхом розвитку мережі управління біоризиками та епідеміологічного нагляду. Наприклад, під час пандемії – секвенувати штами та оцінювати, яку загрозу вони становлять, знати про них більше і відповідно надавати рекомендації лікарям та населенню щодо лікування й способів поширення.
Також на зустрічі сторони обговорили забезпечення дотримання стандартів якості діагностики у національних і регіональних лабораторіях, зокрема проведення навчань для фахівців лабораторій та медиків за міжнародними програмами.
- З початку жовтня до 5 листопада в Україні захворіли 692 151 особа на ГРВІ – це застуди, грип та COVID-19.
- За останній тиждень в Україні зареєстровано 143 996 випадків захворювань на ГРВІ, грип та COVID-19, із них 78 921 — діти віком до 17 років.
- В Україні зареєстровано перший випадок зараження новим варіантом коронавірусу під назвою “Пірола”.
У селі Першотравневе Зміївської громади дерево впало на 56-річну жінку – від отриманих травм вона загинула на місці. У самому Харкові троє осіб постраждали внаслідок обвалення даху приватного будинку в Салтівському районі. Їм надають медичну допомогу.
Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.
Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.
The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду є Меган Моббс. Меган – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.
На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.