Україна та Туреччина готові ратифікувати угоду про вільну торгівлю

Джерело: Мінекономіки

Уряди України та Туреччини готові найближчим часом ратифікувати угоду про вільну торгівлю.

Про це йшлося під час зустрічі міністерки економіки України Юлія Свириденко та новопризначеного посла Турецької Республіки Мустафи Левента Більгена.

Відтак, після ратифікації угоди відкриються широкі можливості для безмитної або частково безмитної торгівлі між країнами, оскільки вона:

  • сприятиме розвитку українського бізнесу в умовах воєнного часу;
  • відкриє нові перспективи в Україні для партнерів з Туреччини;

Угода набере чинності на початку 2024 року.

Крім того, уряди країн створять Робочу групу щодо збіжжя для обговорення глобальної та двосторонньої торгівлі на ринку зерна.

Також сторони готові до конструктивного діалогу з питань розширення економічного співробітництва, зокрема, започаткування спільних проєктів у пріоритетних галузях економіки.

Стратегічно важливими секторами для відбудови України та залучення приватних інвестицій є: оборона, виробництво та перероблення сільськогосподарської продукції, відновлювана енергетика, виробництво та зберігання газу, зелена металургія, екологічний транспорт, охорона здоров’я та фармацевтика.

“Українські підприємці готові налагоджувати спільний бізнес з міжнародними партнерами. Тому уряд використовує будь-яку можливість для залучення додаткових ресурсів, у тому числі для повоєнної відбудови України. Окремим важливим напрямом є гуманітарне розмінування. Нам потрібні важкі машини для розмінування, навчання саперів, все, що допоможе очистити нашу землю у найшвидші строки. Ми відкриті для співпраці і закликаємо міжнародний бізнес заходити в Україну”, – наголосила Юлія Свириденко.

14 січня держсекретар США Ентоні Блінкен та міністр закордонних справ Вірменії Арарат Мірзоян підписали регламент про стратегічне партнерство між їхніми країнами.

Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.

Глава РФ Володимир Путін та президент Ірану Масуд Пезешкіан 17 січня мають намір підписати у Москві угоду про всеосяжне партнерство, котра регулюватиме двосторонні відносини на найближчі 20 років. Однак, інформують, джерела, документ не включає визнання тимчасово окупованого Росією Криму, а також інших ТОТ.

Агентство з регулювання та розвитку фінансового ринку Казахстану затвердило нові правила для банків другого рівня та філій іноземних банків, ускладнивши умови видачі банківських карток громадянам Російської Федерації.

Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.