Україна, Велика Британія та Естонія уклали меморандум про співпрацю у галузі цифровізації

Джерело: міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров у Telegram

Міністерство цифрової трансформації України, міністерство закордонних справ Великої Британії й міністерство економіки та комунікацій Естонії вперше уклали тристоронній меморандум про співпрацю у сфері цифровізації.

Це дасть змогу швидко та ефективно обмінюватися досвідом між державами та реалізовувати спільні діджитал-проєкти.

Головна мета меморандуму – знайти спільні цифрові рішення для подолання викликів сучасності. Документ відкриває широкий спектр потенційних тем для тристоронньої співпраці. У фокусі – штучний інтелект та відкриті дані.

Країни також домовилися посилити співробітництво у сфері електронного урядування. Зокрема, разом розв’язувати проблеми, яких зазнають уряди під час цифровізації процесів та надання електронних послуг.

“У 2019 році ми починали будувати цифрову державу буквально з нуля. А сьогодні наш застосунок “Дія” – чи не найкраще цифрове рішення для урядів; маємо за честь допомагати естонським колегам запускати схожий продукт у себе. Упевнений, що підписання тристороннього меморандуму стане win-win партнерством для всіх учасників. Фактично це цифрова коаліція для розвитку та підсилення наших держав”, – зазначив Михайло Федоров.

У 2026 році очікується початок роботи Спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.

Західні союзники України ведуть переговори про постачання додаткових зенітно-ракетних комплексів Patriot і прагнуть досягти домовленості до саміту НАТО, котрий відбудеться наприкінці червня, поінформувало обізнане джерело.

5 травня президент США Дональд Трамп повідомив, що має намір залучити главу Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана до зупинення повномасштабної війни Росії проти України.

Для проведення масованих штурмів російські війська змушені відправляти застарілу техніку через гострий дефіцит, зауважив військовий журналіст Андрій Цаплієнко.

5 травня МВС, Нацполіція, Уповноважений з питань зниклих безвісти за особливих обставин, ініціатива “Bring Kids Back UA” та Міжнародна комісія з питань зниклих безвісти осіб (МКЗБ) оголосили про початок національної та міжнародної ініціативи у відповідь на примусову депортацію українських дітей до РФ. Особлива увага приділяється створенню єдиної ДНК-бази даних родичів зниклих дітей.