«Україна віддала ядерну зброю»: Річард Бренсон закликав реалізувати гарантії безпеки

Джерело: Річард Бренсон/X

Британський мільярдер та філантроп Річард Бренсон нагадав про зобов’язання США, Великої Британії та Росії щодо гарантій безпеки України після її добровільної відмови від ядерної зброї у 1994 році. Він звинуватив Вашингтон у фактичному потуранні агресії Росії та закликав європейські країни діяти рішуче для захисту суверенітету України.

Варто нагадати: у 1994 році Україну переконали віддати свою ядерну зброю Росії в обмін на гарантії США, Великої Британії та Росії суверенітету, безпеки та територіальної цілісності України, — заявив підприємець.

Бренсон зауважив, що у 1994 році Україну переконали відмовитися від ядерної зброї на користь Росії, в обмін на гарантії її суверенітету, безпеки та територіальної цілісності з боку США, Великої Британії та РФ.

Засновник Virgin зазначив, що уряд Великої Британії робить все можливе, аби виконати ці зобов’язання, тоді як США фактично підтримують Росію в підриві цих гарантій. Натомість Україна зазнає тиску, щоб погодитися на нерівноправну мирну угоду без реальних гарантій.

Бренсон акцентував, що тепер європейські країни мають докласти всіх зусиль для збереження суверенітету України та протистояння агресії Росії.

Оскільки десятиліття політичного консенсусу Заходу бездушно змітаються, європейські країни тепер повинні зробити все, що в їхніх силах, щоб зберегти суверенітет України та відбити агресію Росії.

Зауважимо, нещодавно віцепрезидент США Ді Венс заявив, що найкращий спосіб захистити Україну від ймовірних майбутніх вторгнень РФ – гарантія фінансової зацікавленості Штатів у майбутньому України.

Тоді як прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск підтвердив інформацію про призупинення військової допомоги США для України через хаб у Польщі.

Довідка. Будапештський меморандум – угода, підписана 5 грудня 1994 року між Україною, США, Великою Британією та Росією. Вона гарантувала безпеку України в обмін на відмову від третього у світі за потужністю ядерного арсеналу.

Згідно з меморандумом, підписанти зобов’язалися:

  • Поважати суверенітет і територіальну цілісність України
  • Утримуватися від загрози чи застосування сили проти України
  • Не використовувати економічний тиск для підпорядкування України
  • Не застосовувати ядерну зброю проти України

Документ не містив механізму примусового виконання, що дозволило Росії грубо порушити його, окупувавши Крим у 2014 році та розв’язавши повномасштабну війну у 2022 році. США та Велика Британія, хоча й підтримують Україну, не надали прямих військових гарантій.

  • Віцепрезидент Сполучених Штатів Джей Ді Венс заявив, що Україні потрібно “сідати за стіл переговорів” для відновлення військових постачань.
  • У Кремлі зреагували на повідомлення ЗМІ про те, що адміністрація Дональда Трампа зупинила надання військової допомоги Україні.
  • В Європі почали реагувати на повідомлення ЗМІ про те, що адміністрація Дональда Трампа зупинила надання всієї військової допомоги Україні.
  • Аналітик Ед Конвей дослідив, хто надав Україні найбільшу допомогу і чи має країна достатньо рідкісноземельних металів, щоб “віддячити” США, як того хоче президент Штатів Дональд Трамп.
  • 3 березня республіканець Браян Фіцпатрік після розмови з главою Офісу президента Андрієм Єрмаком, заявив, що угоду про рідкісноземельні метали підпишуть найближчим часом.
  • Президент США Дональд Трамп заявив, що у вівторок увечері надасть оновлену інформацію про угоду щодо рідкісноземельних металів з Україною, а також сказав, що глава України Володимир Зеленський має бути вдячнішим за підтримку Вашингтона.

Президент США Дональд Трамп після телефонної розмови з Володимиром Зеленським, закликав Росію та Україну до 30-денного беззастережного припинення вогню і пообіцяв запровадити санкції у разі відмови.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 8 травня. Від початку цієї доби відбулося 154 бойових зіткнення.

Ввечері 8 травня президент Володимир Зеленський повідомив про телефонну розмову з главою США Дональдом Трампом, під час якої сторони обговорили ситуацію на фронті, перспективи миру та підписану нещодавно угоду про економічне партнерство між двома країнами.

8 травня президент Володимир Зеленський своїм указом надав звання Герой України з врученням ордена “Золота Зірка” полковнику Пархоменко Ігорю Валерійовичу.

У районі міста Ізюм Харківської області загинув 40-річний громадянин Великої Британії Кріс Гарретт, який займався розмінуванням територій.