Україна відкрила посольство в Республіці Ботсвана (Африка)

Фото: МЗС

Джерело: МЗС України

16 квітня в місті Ґабороне, Республіка Ботсвана, за участі cпеціального представника України з питань Близького Сходу та Африки Максима Субха та міністра закордонних справ Республіки Ботсвана Лемоґанґа Квапе відбулась офіційна церемонія відкриття посольства України в цій державі.

У заході взяли участь члени уряду Ботсвани, бізнесових кіл, члени акредитованого в Ґабороне дипломатичного корпусу, представники української громади та місцевих ЗМІ.

“Переконаний, що започаткування діяльності української дипломатичної місії в Ґабороне дозволить налагодити безперешкодну та ефективну взаємодію між нашими країнами, скоординувати позиції щодо важливих ініціатив у межах ООН та інших міжнародних організацій” – наголосив Максим Субх.

Своєю чергою, ботсванський міністр Лемоґанґ Квапе відзначив важливість відкриття дипломатичного представництва України в Ботсвані, що дозволить надати новий поштовх розвитку двосторонніх взаємин в усіх сферах, які становлять обопільний інтерес.

Під час окремої зустрічі спецпредставника з очільником МЗС Ботсвани Максим Субх зазначив, що Київ високо цінує позицію Ґабороне щодо підтримки суверенітету та територіальної цілісності України, включаючи голосування “за” резолюцію Генеральної Асамблеї ООН “Принципи Статуту ООН, що лежать в основі всеосяжного, справедливого та сталого миру в Україні”, схвалену 23 лютого 2023 року.

Спецпредставник також поінформував співрозмовника щодо протидії збройній агресії Російської Федерації та нещодавніх масштабних російських атак на енергетичну інфраструктуру України, спрямованих на знищення української енергетики.

Лемоґанґу Квапе було передано особисте послання міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби та запрошення приєднатися до формули миру президента України Володимира Зеленського.

Окрему увагу сторони приділили питанням підготовки до проведення установчого Глобального саміту миру у Швейцарії, взяти участь в якому було запрошено ботсванську сторону.

У межах візиту до Ботсвани, також відбулася зустріч спецпредставника із заступницею виконавчого секретаря з питань регіональної інтеграції Співтовариства розвитку Півдня Африки (САДК) Анжелою Нтумбою. Сторони обговорили шляхи активізації співробітництва між Україною та цією регіональною організацією, яка об’єднує 16 держав Південної Африки та секретаріат якої розташований в столиці Ботсвани.

“Ми вважаємо, що Україна та САДК мають спільні підходи до найбільш актуальних питань сучасного міжнародного порядку денного та готові до розвитку партнерства у сферах миру і безпеки, економічного зростання, забезпечення продовольчої безпеки подоланні бідності, боротьбі зі зміною клімату тощо”, – зазначив Максим Субх.

Інституалізації відносин Україна-САДК сприятиме підписання меморандуму про взаєморозуміння між Секретаріатом САДК та урядом України про економічне та технічне співробітництво, який готується до укладення.

Своєю чергою, Анжела Нтумба наголосила, що одними з пріоритетних сфер співробітництва між Україною та САДК можуть стати сільське господарство, цифрова трансформація та освіта.

Учасники  зустрічі погодились, що акредитація представника України при САДК у квітні 2023 року та відкриття посольства України в Ботсвані сприятимуть розвитку взаємовигідного співробітництва між Україною та САДК та її країнами-членами.

Довідково. Відкрите в межах розширення дипломатичної присутності України на Африканському континенті посольство України в Ботсвані стало 16-ю українською дипломатичною місією в Африці.

Служба безпеки викрила ще трьох кліриків УПЦ МП, які під час проповідей та спілкування з парафіянами виправдовували злочини Кремля та закликали до підтримки окупантів.

ДБР повідомило про підозру командиру батальйону на Донеччині, який організував незаконні виплати підлеглій, що не перебувала в районі бойових дій.

Результати дослідження засвідчили, що використання лайливих слів допомагає легше переносити біль та робить людину фізично сильнішою.

У Катовіце кандидат у президенти Польщі Ґжеґож Браун влаштував скандальну акцію в будівлі Міністерства промисловості. Браун мав поїхати туди з “парламентським втручанням щодо ліквідації польської гірничої справи”.

Найбільше в історії Іспанії відключення електроенергії завдало збитків економіці країни на майже 400 мільйонів євро (454 мільйони доларів США).