Україна відмовиться від бойкоту спортивних змагань, якщо РФ та РБ не отримають офіційного запрошення у Париж

Джерело: міністр молоді та спорту України Вадим Гутцайт в етері телемарафону “Єдині Новини”

Президент НОК України Вадим Гутцайт зазначив, що нині Україна розглядає можливість відмови від бойкоту спортивних змагань, у яких беруть участь атлети з РФ чи РБ.

Зауважимо, у квітні 2023 році НОК України оголосило бойкот міжнародним змаганням через участь у них росіян та білорусів.

Перемовини зі всеукраїнськими федераціями та спортсменами вже розпочалися. Гутцайт пояснив, що причиною скасування бойкоту може стати офіційне не запрошення Росії та Білорусі на Олімпіаду-2024 в Париж.

Раніше у МОК зазначили, що російські та білоруські спортсмени можуть виступити на Іграх у нейтральному статусі.

Міністр підтвердив, якщо РФ та РБ не отримають офіційного запрошення на Олімпійські ігри-2024, Україна розгляне питання стосовно повернення своїх спортсменів до кваліфікаційних змагань.

Нагадаємо, Міжнародний олімпійський комітет заявив, що Росія та Білорусь не отримають офіційного запрошення на Олімпійські ігри в Парижі 2024 року, тоді як понад 200 національних збірних традиційно запросять вже цього місяця.

Водночас стало відомо, що близько 500 спортсменів з Росії та Білорусі допустять до участі у цьогорічних Азійських іграх у Ханчжоу (Китай), аби допомогти їм отримати кваліфікацію на Олімпіаду наступного року в Парижі.

  • Державу-терориста РФ виключили зі Всесвітньої туристичної організації ООН. Відповідне рішення підтримали 40 країн.
  • Уряд Чехії підтримав пропозицію Міністерства спорту про заборону участі спортсменів та спортивних команд, які представляють Росію, у спортивних змаганнях на території Чехії.
  • Також міська голова Парижа Анн Ідальго змінила свою позицію щодо участі росіян в Олімпіаді-2024. На її думку, РФ потрібно заборонити участь у змаганнях, допоки “триває війна в Україні”.

У Центрі національного спротиву поінформували про нову небезпеку для українських аграріїв на тимчасово окупованих територіях України. Зокрема землеробів застерігають від так званих “пільгових кредитів” від росіян.

21 квітня розпочинаються спільні литовсько-польські тактичні навчання з авіаційним елементом “Хоробрий грифон 24/II/Brave Griffin 24/II”. У навчаннях також візьмуть участь союзники із США та Португалії.

Українські війська можуть зазнати додаткових невдач у найближчі тижні, очікуючи на вже ухвалену військову допомогу США, яка дозволить Україні стабілізувати фронт, однак, ймовірно, постачання зможуть пригальмувати нинішній російський наступ.

Сьогодні, 21 квітня, п’ята річниця другого туру президентських виборів 2019 року, які завершилися перемогою тоді…

Міністр оборони Лаурінас Кащюнас домовився з головою МВС Аґне Білотайте про комплексне посилення охорони кордону. Глави відомств пропонують у найкоротші терміни забезпечити прикордонників важчим озброєнням та зміцнити деякі ділянки кордону.