Україна візьме участь в Болонському ярмарку дитячої книги 2024: перелік видавництв

Джерело: Мінкульт

Україна візьме участь в Болонському ярмарку дитячої книги 2024, який відбудеться з 8 по 11 квітня в м. Болонья (Італія).

Торік у ярмарку взяли участь понад 1 400 експонентів із близько 90 країн світу. Видавці, ілюстратори, графічні дизайнери, літературні агенти, автори, перекладачі, друкарі, спеціалісти з аудіокниг, продавці книг, бібліотекарі та вчителі — усі вони збираються на подію щовесни, щоб поринути у світ книжок. Цього року почесним гостем ярмарку стала Словенія.

Україну з національним стендом представлять 20 видавництв: Маміно, Віват, Моя книжкова полиця, Читаріум, Tyanachu, НК-Богдан, Книги 21, Видавництво “Жорж”, ІРІО, Видавництво Старого Лева, Видавництво “Видавництво”, Каламар, Ранок, АССА, Парасоля, проєкт Better Time Stories, Вільний вітер, Крокус, Мала академія наук України та Літературна агенція OVO.

Основою дизайну українського національного стенда на Болонському ярмарку дитячої книги стали ілюстрації Олександра Шатохіна з “тихої книжки” “Жовтий метелик”. Таку візуальну репрезентацію доповнюватимуть листівки з інформацією про загиблих і депортованих Росією українських дітей, про загиблих письменників і перекладачів на війні або через війну, про зруйновані російською армією об’єкти культурної інфраструктури, зокрема бібліотеки. А також матеріали про українські видавництва, книги яких будуть представлені на національному стенді.

“Український інститут книги бере участь у Болонському ярмарку дитячої книги, починаючи з 2018 року. Ми тут, щоб наші голоси почули якнайбільше людей в Європі і у всьому світі. Також ми тут, аби показати неймовірну силу українського книговидання, що створює чудові книги для найменших поколінь читачів, попри жахливу війну”, — розповіла Олександра Коваль, директорка Українського інституту книги.

У межах програми Болонського ярмарку дитячої книги запланована подія “Tales of EUkraine: intermediate results”, спікерами якої будуть заступниця директорки Українського інституту книги з питань міжнародної співпраці Олена Одинока та заступник директора Федерації європейських видавців Енріко Туррін.

Сильна спека, вітер і грози за останні тижні спричинили лісові пожежі по всій Росії, від віддаленого сибірського регіону Туви до Якутії. 

Сьогодні, 14 липня, російські війська скинули на цивільний автомобіль вибухівку з дрона у Херсоні.

У неділю, 14 липня, Кремль заявив, що не вважає адміністрацію Байдена відповідальною за замах на Дональда Трампа, але звинуватив її у “створенні атмосфери”, яка спровокувала напад.

В Міністерстві оборони України прокоментували неправдиві заяви про оновлення військово-облікових даних та проходження військово-лікарської комісії (ВЛК).

Сьогодні, 14 липня, близько 16:25 ворог здійснив атаку на місто Мирноград Донецької області. Є жертви.