Україна вперше проведе масову закупівлю пікапів для війська: оголошено тендер на 1016 авто

Джерело: пресслужба Міноборони

Державне підприємство “Агенція оборонних закупівель” Міністерства оборони оголосило тендер на закупівлю позашляховиків для Збройних Сил України. Планується придбання 1016 пікапів.

Зауважується, автівки мають бути повнопривідними, з вантажопідйомністю не менше 800 кілограмів та кліренсом не менше 180 міліметрів.

У відомстві акцентували, що таку масову закупівлю позашляховиків держава проводить вперше.

Очікувана вартість становить 1 749 865 263,28 грн за партію в 1016 авто, її формували на підставі комерційних пропозицій трьох офіційних дистриб’юторів. Ціна також включає вартість деякого додаткового обладнання (лебідка і причіпний пристрій).

Тож зазначається, що вартість одного автомобіля, який відповідає параметрам, може становити не більше 1,7 млн грн. Водночас проведення відкритого тендеру має забезпечити отримання найбільш вигідних пропозицій.

Подавати пропозиції учасники зможуть до 27 грудня. Після чого триватиме розгляд та визначення переможця. До 15 березня 2024 року автомобілі типу Pick-Up поставлять до військ.

Раніше Міноборони впровадило нову систему закупівель – за стандартами НАТО. Відтепер відомтсво формуватиме політику закупівель і здійснюватиме функцію контролю. Безпосередньо закупівлями займається новостворена Агенція оборонних закупівель.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 116 боєзіткнень.

У Павлограді російські окупанти знищили базу Медичного Добровольчого Батальйону “Госпітальєри”. Про це повідомила засновниця батальйону, народна депутатка з фракції “Європейська Солідарність” та медикиня-доброволиця Яна Зінкевич. Вона також оголосила про збір коштів для створення нової бази батальйону.

24 квітня два комітети Європейського парламенту — з питань промисловості, досліджень та енергетики, а також з питань безпеки й оборони — визначили власну позицію щодо законодавчої ініціативи про створення Європейської програми оборонної промисловості (EDIP). Профільні комітети підтримали законопроєкт, спрямований на зміцнення європейської оборонної промисловості, збільшення виробництва зброї та посилення підтримки України.

Адміністрація Дональда Трампа передала українській стороні так звану “остаточну пропозицію” щодо завершення війни з Росією, яка передбачає суттєві поступки Кремлю. Зокрема, США нібито готові визнати Крим російською територією та фактичний контроль Росії над значною частиною окупованих територій.

Армія РФ застосовує балістичні ракети “Іскандер” та північнокорейські KN-23 з касетними боєголовками, що призводить до масових жертв серед цивільного населення України, заявив керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко після масованої атаки росіян у ніч на 24 квітня.