Україна вперше розпочала експортувати в Європу біометан

Джерело: Енергетична митниця/Facebook

6 лютого Енергетична митниця успішно оформила періодичну митну декларацію на експорт з України до Європи першої партії біометану трубопроводом. Відомство назвало це “історичною подією для української енергетики”.

“Це не просто важливий крок у розвитку зеленої енергетики та зміцненні енергетичної безпеки регіону. Це значний прорив для України на шляху до енергетичної незалежності та європейської інтеграції”, – йдеться у повідомленні.

Як уточнили в Міненерго, обсяг першої поставки біометану в ЄС склав 67 тис. кубометрів.

Біометан — це екологічний газ, який отримують шляхом очищення біогазу, що, своєю чергою, виробляється з відходів харчової промисловості й тваринництва. Біометан можна закачувати в українську газотранспортну систему та використовувати як природний газ.

У квітні 2023 року в Україні вперше в Чернігівській області компанія Галс Агро ввела в експлуатацію біометановий модуль на біогазовому заводі, який виробляє біометан. Потужність заводу — до 3 млн кубометрів біометану на рік.

Базовою сировиною для заводу є жом цукрового буряку після виробництва цукру, бурякова патока, рослинні залишки, силос енергетичних рослин, відходи харчових та комбікормових виробництв, послід ВРХ.

Потенціал України з виробництва біометану, за оцінкою Біоенергетичної асоціації, — близько 10 млрд кубометрів на рік. Це третина довоєнного споживання газу в Україні.

“Цей експорт відкриває нові можливості для агросектору та інвесторів у сфері біоенергетики. Це – підтримка агросектору, так як біометан виробляється з органічних відходів, що стимулює розвиток сільського господарства. Україна має величезний потенціал для виробництва біометану та може бути важливим постачальником зеленої енергії на європейському ринку”, – наголосили в Енергетичній митниці.

У Кремлі обговорюють можливість нової хвилі мобілізації після виборів до Держдуми у вересні. Причиною називають нестачу особового складу на фронті та зниження темпів набору контрактників.

Південнокорейські вчені розробили експериментальні контактні лінзи, які можуть передавати електричні сигнали через сітківку ока до ділянок мозку, пов’язаних із регуляцією настрою. Під час випробувань на мишах технологія продемонструвала здатність зменшувати прояви поведінки, схожої на депресію.

Заступник командира Третього армійського корпусу Максим Жорін прокоментував удари по логістиці ворога в тимчасово окупованому Криму.

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець відреагував на ситуацію в полку “Скеля” після повідомлень про можливі порушення прав військовослужбовців. Він звернувся до ДБР і Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони, а Офіс омбудсмана готує моніторинговий візит.

Росія посилює тиск на Білорусь, намагаючись використати її територію для розширення війни проти України та можливих операцій проти країн НАТО. Тим часом, самопроголошений президент країни Олександр Лукашенко намагається зберегти дистанцію від прямої участі у війні та покращити відносини із Заходом.