Україна виборола «срібло» Олімпіади-2024 у каное-двійці

Джерело: Суспільне Спорт

Каноїстки Людмила Лузан і Анастасія Рибачок здобули “срібло” на Олімпіаді-2024 у веслуванні на “двійках” на дистанції 500 метрів.

Підходячи до Ігор у статусі віцечемпіонок, українки подолали два раунди на шляху до фіналу, де змагалися з іншими сильними командами.

На середині дистанції українки були шостими. Однак, у другій половині дистанції Лузан і Рибачок пришвидшились і фінішували другими з часом 1:54.30 хвилини, здобувши “срібло”. Першими фінішували китаянки, чемпіонки минулої олімпіади.

Срібна медаль стала 11-ю нагородою збірної України.

Південнокорейські вчені розробили експериментальні контактні лінзи, які можуть передавати електричні сигнали через сітківку ока до ділянок мозку, пов’язаних із регуляцією настрою. Під час випробувань на мишах технологія продемонструвала здатність зменшувати прояви поведінки, схожої на депресію.

Заступник командира Третього армійського корпусу Максим Жорін прокоментував удари по логістиці ворога в тимчасово окупованому Криму.

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець відреагував на ситуацію в полку “Скеля” після повідомлень про можливі порушення прав військовослужбовців. Він звернувся до ДБР і Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони, а Офіс омбудсмана готує моніторинговий візит.

Росія посилює тиск на Білорусь, намагаючись використати її територію для розширення війни проти України та можливих операцій проти країн НАТО. Тим часом, самопроголошений президент країни Олександр Лукашенко намагається зберегти дистанцію від прямої участі у війні та покращити відносини із Заходом.

З 1 липня в 12 прикордонних населених пунктах Чернігівщини впровадять обовʼязкову евакуацію. Роблять це на запит військових.