Україна є одним зі світових лідерів у розробці й тестуванні технологій на полі бою – МОУ

Джерело: Міноборони

Заступниця міністра оборони України Катерина Черногоренко під час першого засідання з питань імплементації Політичної декларації щодо відповідального використання штучного інтелекту у військовій сфері заявила, що Україна є одним зі світових лідерів у розробці й тестуванні технологій на полі бою.

“Україна використовує штучний інтелект, аби зберегти життя людей за рахунок розвитку оборонних технологій. Тоді як Росія, застосовує штучний інтелект шахедів, знищуючи все у зоні досяжності її зброї: лікарні, заклади освіти, дитячі будинки тощо”, — зазначила Катерина Черногоренко.

Політичну декларацію щодо відповідального використання штучного інтелекту у військовій сфері за ініціативою американської сторони минулого року підписали 46 країн, серед яких Україна, Сполучені Штати, Японія та інші країни з Африки, Європи та Північної Америки.

Ця ініціатива сприяє створенню міжнародної системи відповідальності. Показово, що серед підписантів немає Росії.

“Україна є одним зі світових лідерів у розробці та тестуванні нових технологічних рішень на полі бою. Ми маємо рішення, як ефективно використовувати ШІ у розробках безпілотних систем. Деякі варіанти вже протестовані і навіть використовуються на передовій”, – зазначила Катерина Черногоренко.

Довідково. У 2020 році уряд України прийняв розпорядження № 1556-р “Про схвалення концепції розвитку штучного інтелекту в Україні”. Реалізація концепції передбачена на період до 2030 року. Також було затверджено Дорожню карту для реалізації концепції на 2021-2024 роки.

  • Технологій ШІ в дронах: Мінстратегпром та Helsing підписали меморандум щодо співпраці. В суботу, 24 лютого, міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олександр Камишін та CEO і співзасновник німецької компанії Helsing GmbH Гундберт Шерф підписали Меморандум про взаєморозуміння щодо співробітництва у сфері безпеки й оборони.
  • Президент України Володимир Зеленський дав завдання міністру з питань стратегічних галузей промисловості Олександру Камишіну – розробити високотехнологічну збройову промисловість.
  • Українські вчені розробили нейротехнологічну онлайн-платформу Anima, за допомогою якої можна проаналізувати своє психічне здоров’я та здійснити ранню діагностику небезпечних станів психіки. Основою методики є відстежування рухів очей за допомогою вебкамери та технології eye-tracking.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 18 липня. Загалом від початку цієї доби відбулося 138 бойових зіткнень.

Служба безпеки задокументувала нові злочини екскомандувача Східного військового округу збройних сил РФ генерал-полковника Олександра Чайко.

Американський журнал Time присвятив нову обкладинку тисячам українських дітей, викрадених та примусово депортованих Росією.

17 липня прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо повідомив, що дасть вказівку представникам країни при Євросоюзі розблокувати ухвалення 18-го пакета санкцій проти Росії. 

Державна служба з етнополітики та свободи совісті винесла припис про усунення порушень законодавства про свободу совісті та релігійні організації УПЦ Московського патріархату.