Україна є одним зі світових лідерів у розробці й тестуванні технологій на полі бою – МОУ
Джерело: Міноборони
Заступниця міністра оборони України Катерина Черногоренко під час першого засідання з питань імплементації Політичної декларації щодо відповідального використання штучного інтелекту у військовій сфері заявила, що Україна є одним зі світових лідерів у розробці й тестуванні технологій на полі бою.
“Україна використовує штучний інтелект, аби зберегти життя людей за рахунок розвитку оборонних технологій. Тоді як Росія, застосовує штучний інтелект шахедів, знищуючи все у зоні досяжності її зброї: лікарні, заклади освіти, дитячі будинки тощо”, — зазначила Катерина Черногоренко.
Політичну декларацію щодо відповідального використання штучного інтелекту у військовій сфері за ініціативою американської сторони минулого року підписали 46 країн, серед яких Україна, Сполучені Штати, Японія та інші країни з Африки, Європи та Північної Америки.
Ця ініціатива сприяє створенню міжнародної системи відповідальності. Показово, що серед підписантів немає Росії.
“Україна є одним зі світових лідерів у розробці та тестуванні нових технологічних рішень на полі бою. Ми маємо рішення, як ефективно використовувати ШІ у розробках безпілотних систем. Деякі варіанти вже протестовані і навіть використовуються на передовій”, – зазначила Катерина Черногоренко.
Довідково. У 2020 році уряд України прийняв розпорядження № 1556-р “Про схвалення концепції розвитку штучного інтелекту в Україні”. Реалізація концепції передбачена на період до 2030 року. Також було затверджено Дорожню карту для реалізації концепції на 2021-2024 роки.
- Технологій ШІ в дронах: Мінстратегпром та Helsing підписали меморандум щодо співпраці. В суботу, 24 лютого, міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олександр Камишін та CEO і співзасновник німецької компанії Helsing GmbH Гундберт Шерф підписали Меморандум про взаєморозуміння щодо співробітництва у сфері безпеки й оборони.
- Президент України Володимир Зеленський дав завдання міністру з питань стратегічних галузей промисловості Олександру Камишіну – розробити високотехнологічну збройову промисловість.
- Українські вчені розробили нейротехнологічну онлайн-платформу Anima, за допомогою якої можна проаналізувати своє психічне здоров’я та здійснити ранню діагностику небезпечних станів психіки. Основою методики є відстежування рухів очей за допомогою вебкамери та технології eye-tracking.
8 липня під час засідання кабінету міністрів президент США Дональд Трамп різко розкритикував главу РФ Володимира Путіна, звинувативши російського лідера у нісенітницях під час офіційних переговорів. За словами глави Білого дому, господар Кремля завжди здається “дуже милим”, проте його слова не мають жодного значення.
Суд у Великій Британії встановив, що Росія вербувала злочинців для терактів через соцмережі.
Президент США Дональд Трамп заявив, що не знає, хто розпорядився зупинити постачання озброєння Україні.
Президент Ліги американських працівників і головний політичний радник організації Catholic Vote, колишній старший радником Дональда Трампа (2016, 2020) та Джей Ді Венса (2022), політичний коментатор на Fox News і CNN Стів Кортес заявив, що корупційна репутація голови Офісу президента Андрія Єрмака відверто шкодить довірі до української влади у США.
Співробітник Державного космічного агентства України отримав 15 років тюрми з конфіскацією майна за співпрацю з ФСБ. Російська розвідка задіяла його дружину з Ростова-на-Дону, щоб завербувати посадовця й отримати доступ до секретної інформації у галузі оборонної промисловості.