Україна є одним зі світових лідерів у розробці й тестуванні технологій на полі бою – МОУ
Джерело: Міноборони
Заступниця міністра оборони України Катерина Черногоренко під час першого засідання з питань імплементації Політичної декларації щодо відповідального використання штучного інтелекту у військовій сфері заявила, що Україна є одним зі світових лідерів у розробці й тестуванні технологій на полі бою.
“Україна використовує штучний інтелект, аби зберегти життя людей за рахунок розвитку оборонних технологій. Тоді як Росія, застосовує штучний інтелект шахедів, знищуючи все у зоні досяжності її зброї: лікарні, заклади освіти, дитячі будинки тощо”, — зазначила Катерина Черногоренко.
Політичну декларацію щодо відповідального використання штучного інтелекту у військовій сфері за ініціативою американської сторони минулого року підписали 46 країн, серед яких Україна, Сполучені Штати, Японія та інші країни з Африки, Європи та Північної Америки.
Ця ініціатива сприяє створенню міжнародної системи відповідальності. Показово, що серед підписантів немає Росії.
“Україна є одним зі світових лідерів у розробці та тестуванні нових технологічних рішень на полі бою. Ми маємо рішення, як ефективно використовувати ШІ у розробках безпілотних систем. Деякі варіанти вже протестовані і навіть використовуються на передовій”, – зазначила Катерина Черногоренко.
Довідково. У 2020 році уряд України прийняв розпорядження № 1556-р “Про схвалення концепції розвитку штучного інтелекту в Україні”. Реалізація концепції передбачена на період до 2030 року. Також було затверджено Дорожню карту для реалізації концепції на 2021-2024 роки.
- Технологій ШІ в дронах: Мінстратегпром та Helsing підписали меморандум щодо співпраці. В суботу, 24 лютого, міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олександр Камишін та CEO і співзасновник німецької компанії Helsing GmbH Гундберт Шерф підписали Меморандум про взаєморозуміння щодо співробітництва у сфері безпеки й оборони.
- Президент України Володимир Зеленський дав завдання міністру з питань стратегічних галузей промисловості Олександру Камишіну – розробити високотехнологічну збройову промисловість.
- Українські вчені розробили нейротехнологічну онлайн-платформу Anima, за допомогою якої можна проаналізувати своє психічне здоров’я та здійснити ранню діагностику небезпечних станів психіки. Основою методики є відстежування рухів очей за допомогою вебкамери та технології eye-tracking.
У грудні, коли температура зашкалює за мінус, натовпи туристів заповнюють Селище Санта-Клауса — тематичний зимовий парк поблизу Полярного кола. Вони катаються на оленячих упряжках, смакують коктейлі в крижаному барі та навіть зустрічаються зі Святим Миколаєм у Рованіемі, що називає себе “офіційною столицею Санта-Клауса”.
Європейська комісія висловила критику на адресу телемарафону «Єдині новини», зокрема щодо його фінансування з державного бюджету та об’єктивності. Брюссель у жовтні офіційно озвучив занепокоєння цією ситуацією, що може мати значні наслідки для України.
20-річна Софі Рейн стала сенсацією після того, як поділилася своїм річним доходом у $43 мільйони, отриманим завдяки публікаціям на платформі OnlyFans. Попри критику, молода модель впевнена, що її діяльність не суперечить християнським цінностям.
У Великій Британії вперше пацієнтам з апное сну встановили імплант, який за допомогою стимуляції нервів язика допомагає краще дихати під час сну. Пристрій під назвою Genio, розроблений компанією Nyxoah, контролюється через спеціальний додаток.
Юний індієць Гукеш Доммараджу став наймолодшим в історії абсолютним чемпіоном світу з класичних шахів, здобувши перемогу над Діном Ліженем із рахунком 7,5:6,5 у фіналі, що відбувся в Сінгапурі.