Україна заблокувала головування Росії у Комісії з захисту Чорного моря від забруднення
Джерело: пресслужба МЗС
16 жовтня відбулось 44-те чергове засідання Комісії із захисту Чорного моря від забруднення, на якому Україна заблокувала головування РФ.
Комісія є керівним органом Конвенції про захист Чорного моря від забруднення, сторонами якої є Україна, Болгарія, Грузія, Румунія, Туреччина, і РФ, та міжнародною платформою регіональної співпраці в питаннях збереження та відтворення екосистем Чорного моря, забезпечення збалансованого використання морських природних ресурсів та ландшафтів.
Ми продовжуємо роботу на дипломатичному рівні щодо засудження агресивних дій РФ проти України, що є порушенням основних норм і принципів міжнародного права, прав людини та екологічної безпеки, — зазначила перша заступниця міністра Олена Крамаренко.
Завдяки злагодженій роботі та стратегії української делегації, у Комісії не допустили передачу головування від Румунії до РФ, яке мало відбутися наприкінці засідання.
Українська сторона назвала навіть саму ідею щодо головування агресора абсурдною.
Ми закликаємо членів Комісії підтримати нашу позицію і вжити усіх необхідних заходів для запобігання подібним випадкам збройної агресії у майбутньому. Екологічна безпека та збереження наших спільних екосистем повинні підтримуватися як глобальна відповідальність, де жодна країна, незалежно від її влади чи позиції, не звільняється від відповідальності за свої дії, — додала Крамаренко.
Зауважимо, раніше видання The Economist повідомляло, що у 2022 році через наслідки повномасштабного вторгнення Росії в Україну в Чорному морі загинуло близько 50 000 дельфінів.
Науковий директор Національного природного парку Тузлинські лагуни в Бессарабії Іван Русєв сказав, що він “на 99% упевнений”, що основною причиною їх смерті став російський морський гідролокатор, який “осліпив” ссавців. Інші загинули від вибухів і опіків білих фосфорних бомб.
Проте у виданні зазначають, що минулого року, після того як Чорноморський флот РФ “вигнали” із західної частини Чорного моря, кількість мертвих дельфінів різко скоротилася.
Довідка. Серед основних напрямків роботи Комісії: захист морського середовища Чорного моря від забруднення з наземних джерел, збереження біотичного та ландшафтного різноманіття Чорного моря, боротьба із забрудненням морського середовища нафтою та іншими шкідливими речовинами у надзвичайних ситуаціях.
- У березні цього року декілька десятків дельфінів загинуло у бухтах Севастополя та біля інших берегів тимчасово окупованого Криму, неподалік від Новоросійська та узбережжя Краснодарського краю РФ.
- На узбережжя Національного природного парку “Тузлівські лимани”, що на Одещині, винесло дитинча дельфіна білобокого. Також поруч із нацпарком, у Грибівці, виявили мертвого дельфіна афаліну.
- Внаслідок підриву російськими окупантами дамби Каховської гідроелектростанції фактично знищено всю рибу у водосховищі. Загалом втрачено щонайменше 11 388,3 тонни риби.
За оцінками аналітиків, російські комбіновані атаками дронами і ракетами спрямовані на підрив морального духу українців.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.