Україна зацікавлена у спільному оборонному виробництві з Болгарією — Зеленський

Джерело: пресконференція з прем’єр-міністром Болгарії Ніколаєм Денковим

Україна хотіла б розпочати спільне виробництво оборонних засобів з Болгарією з метою задоволення власних потреб у цьому секторі, сказав  президент України Володимир Зеленський.

Під час зустрічі з Денковим він обговорив ситуацію на фронті, потреби українських військових та майбутні кроки країни. Зеленський висловив подяку Болгарії за підтримку у розширенні торгових шляхів та відновленні судноплавства у Чорному морі.

Президент зазначив, що Київ і Софія домовилися про покращення української логістики та інфраструктури.

Зокрема співпраця з Болгарією в галузі оборонного виробництва має великий потенціал і важлива не лише під час війни, а й після її завершення.

Президент також зауважив, що Болгарія підтримує встановлення правди щодо воєнних злочинів, здійснених Росією, і готова долучитися до процесу притягнення РФ до відповідальності за агресію.

Міністр енергетики Герман Галущенко запевнив, що, попри продовження російських атак, українська енергосистема залишається цілісною.

22 квітня міністерка оборони Нідерландів Кайса Оллонґрен повідомила про дату наступного засідання Контактної групи з питань оборони України. Зустріч відбудеться 26 квітня.

22 квітня російські війська вкотре обстріляли Харків. Голова міста поінформував, що росіяни цілили по інфраструктурному обʼєкту. Наразі інформація щодо постраждалих та руйнувань уточнюється.

22 квітня у Вінниці одному з підозрюваних у вбивстві та замаху на життя поліціянтів на Гайсинщині, а також у дезертирстві, обрано безальтернативний запобіжний захід у виді тримання під вартою.

На Хмельниччині правоохоронці оголосили підозру настоятелю одного з храмів Шепетівської єпархії УПЦ Московського патріархату. Його звинувачують у вихвалянні діяльності президента РФ Володимира Путіна і виправданні збройної агресії Росії проти України.