Болгарія незабаром доставить Україні 100 обіцяних БТР-60, — BGNES

Джерело: BGNES 

Міністр оборони Болгарії Тодор Тагарев в п’ятницю, 2 лютого, повідомив, що Болгарія розпочала операцію з відправлення Україні 100 бронетранспортерів зі складів Міністерства внутрішніх справ відповідно до укладеної минулого року угоди.

“Операція триває. Міністерство оборони підтримує процес надання Україні БТР МВС”, – зазначив він.

Фото: BGNES

Наприкінці листопада минулого року парламент Болгарії прийняв Закон про ратифікацію Угоди між Міністерством внутрішніх справ Болгарії та Міністерством оборони України про 100 списаних бронетранспортерів.

Раніше президент Болгарії Румен Радєв наклав вето на ратифікацію угоди, заявивши, що депутати не розглянули належним чином альтернативне використання обладнання, й що воно може використовуватися прикордонною поліцією або управлінням пожежної безпеки МВС.

Вето викликало засудження з боку парламентських груп.

8 грудня Національні збори Болгарії проголосували за подолання вето президента Румена Радєва на угоду між МВС Болгарії та Міноборони України про постачання Болгарією старих бронетранспортерів (БТР) Україні.

Понад 30 знаменитостей знялися у відеоролику, в якому висловлювали підтримку Україні в другу річницю повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

Протягом дня, 24 лютого, російські загарбники здійснили 20 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 197 вибухів. 

Генеральний директор Міжнародної ради аеропортів Європи (ACI EUROPE) Олів’є Янковець в інтерв’ю “Інтерфакс-Україна” наголосив, що без повноцінно функціональних аеропортів “ми не бачимо можливості відновлення України”.

В суботу, 24 лютого, міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олександр Камишін та CEO і співзасновник німецької компанії Helsing GmbH Гундберт Шерф підписали Меморандум про взаєморозуміння щодо співробітництва у сфері безпеки й оборони.

В другу річницю повномасштабного вторгнення РФ в Україну міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок відвідала Одесу.