Україна завершила перехід на європейські правила торгівлі електроенергією
Джерело: “Укренерго”
На платформі “Укренерго” відбулися спільні аукціони з доступу до міждержавних перетинів з Молдовою. Відтак, Україна завершила перехід на європейські правила торгівлі електроенергією.
Вчора, 27 лютого, завершився перший спільний місячний аукціон з доступу до міждержавних перетинів з постачанням електричної енергії у березні для України та Молдови. Аукціон в цьому форматі тривав тиждень.
Вперше розторговано право постачання електроенергії на увесь місяць.
За напрямом Україна – Молдова (UA-MD) розподілена пропускна спроможність склала 463 МВт. За напрямом Молдова – Україна (MD-UA) – 96 МВт.
100% доступної пропускної спроможності по кожному напрямку розподілено серед 4 учасників. Загальна кількість ж учасників за напрямком UA-MD склала 8 учасників, а за напрямком MD-UA – 9 учасників.
Попит на пропускну спроможність на кожному місячному аукціоні перевищував запропоновану для розподілу пропускну спроможність, що визначило граничну ціну аукціону для напрямку UA-MD 0,05 євро за один МВт, а для напрямку MD-UA –0,5 євро за один МВт.
В “Укренерго” нагадали, що згідно з правилами розподілу, у випадку, коли попит на пропускну спроможність не перевищує запропоновану пропускну спроможність на аукціоні, гранична ціна аукціону дорівнює нулю.
Добові аукціони з Молдовою заплановані у четвер, 29 лютого, з днем постачання – 1 березня. Час та обсяг визначеної потужності буде оприлюднено напередодні.
Україна вже проводить спільні добові аукціони з іншими європейськими сусідами: з 2 листопада – з Румунією, з 16 січня – з Польщею, з 22 лютого – з Угорщиною. Перший спільний аукціон зі Словаччиною заплановано на 4 березня.
- “Укренерго” запускає спільні аукціони з Угорщиною та Словаччиною за європейськими правилами.
- У вересні Україна експортувала 111,1 тисячі МВт-год, що є рекордним обсягом електроенергії за увесь 2023 рік. Електроенергія надходила до Молдови та Словаччини.
- Україна почала здійснювати комерційний обмін електроенергією за європейськими правилами ще з однією країною ЄС – Угорщиною.
11 січня з прикордонної Семенівської громади Чернігівщини волонтери евакуювали 24 осіб, серед яких – діти та маломобільні особи.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 11 січня. З початку доби відбулося 157 бойових зіткнень.
У суботу, 11 січня, на Донеччині внаслідок російських обстрілів загинув 78-річний чоловік, ще п’ятеро людей отримали поранення.
Завдяки спільним зусиллям державних органів, волонтерів та міжнародних партнерів вдалося повернути ще 17 громадян України з тимчасово окупованих територій.
У районі Куп’янська військовослужбовці Десантно-штурмових військ захопили в полон громадянина Італії, який брав участь у бойових діях на стороні Росії. Він вступив до лав армії добровільно.