Україна завершила перехід на європейські правила торгівлі електроенергією

Джерело: “Укренерго”

На платформі “Укренерго” відбулися спільні аукціони з доступу до міждержавних перетинів з Молдовою. Відтак, Україна завершила перехід на європейські правила торгівлі електроенергією.

Вчора, 27 лютого, завершився перший спільний місячний аукціон з доступу до міждержавних перетинів з постачанням електричної енергії у березні для України та Молдови. Аукціон в цьому форматі тривав тиждень.

Вперше розторговано право постачання електроенергії на увесь місяць.

За напрямом Україна – Молдова (UA-MD) розподілена пропускна спроможність склала 463 МВт. За напрямом Молдова – Україна (MD-UA) – 96 МВт.

100% доступної пропускної спроможності по кожному напрямку  розподілено серед 4 учасників. Загальна кількість ж учасників за напрямком UA-MD склала 8 учасників, а за напрямком MD-UA – 9 учасників.

Попит на пропускну спроможність на кожному місячному аукціоні перевищував запропоновану для розподілу пропускну спроможність, що визначило граничну ціну аукціону для напрямку UA-MD 0,05 євро за один МВт, а для напрямку MD-UA –0,5 євро за один МВт.

В “Укренерго” нагадали, що згідно з правилами розподілу, у випадку, коли попит на пропускну спроможність не перевищує запропоновану пропускну спроможність на аукціоні, гранична ціна аукціону дорівнює нулю.

Добові аукціони з Молдовою заплановані у четвер, 29 лютого, з днем постачання – 1 березня. Час та обсяг визначеної потужності буде оприлюднено напередодні.

Україна вже проводить спільні добові аукціони з іншими європейськими сусідами: з 2 листопада – з Румунією, з 16 січня – з Польщею, з 22 лютого – з Угорщиною. Перший спільний аукціон зі Словаччиною заплановано на 4 березня.

Триває 1236-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад мільйон осіб.

За оцінками аналітиків, російські комбіновані атаками дронами і ракетами спрямовані на підрив морального духу українців.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.