Україна зі Словаччиною погодили систему торгівлі зерном, що дасть змогу скасувати заборону
Джерело: Reuters
Міністри сільського господарства України та Словаччини вирішили створити систему ліцензування торгівлі зерном. Ініціатива дозволить скасувати заборону на імпорт чотирьох українських товарів до Словаччини.
Крім того, Україна погодилася зупинити скаргу, яку подала проти Словаччини до Світової організації торгівлі (СОТ) через порушення правил торгівлі.
“(Міністри – ред.) домовилися про створення системи торгівлі зерном на основі видачі та контролю ліцензій. Поки ця система не запрацює і не буде повністю протестована, заборона на імпорт чотирьох товарів з України залишається в силі”, – йдеться в електронному листі словацького міністерства.
Подробиць щодо того, як працюватиме система ліцензування, не надали.
- Раніше повідомлялося, що в Європейській комісії розглядають питання, чи захищати Польщу, Угорщину та Словаччину через позов України до Світової організації торгівлі (СОТ). Київ вважає, що три країни блоку порушують торгові правила ЄС шляхом заборони імпорту українського продовольства.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.