Україна знову опинилася у списку найбільш економічно невільних країн світу

Джерело: звіт “Економічна свобода у світі” з канадського Інституту Фрейзера

Україна погіршила свої позиції в рейтингу економічної свободи, опинившись серед країн із найнижчим рівнем економічної свободи у світі. У новому рейтингу країна посіла 150-те місце серед 165 країн і територій, тоді як минулого року вона була на 113-й позиції.

Падіння в рейтингу пов’язане з тим, що вперше враховано дані після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Серед країн, що також розташувалися наприкінці списку, опинилися Ємен, Лівія, Іран, Аргентина, Мʼянма, Алжир, Сирія, Судан, Зімбабве та Венесуела.

Оцінки України за основними компонентами економічної свободи погіршилися за всіма показниками:

  • Розмір уряду: зниження з 7,29 до 5,83.
  • Правова система та права власності: зниження з 4,58 до 4,37.
  • Доступ до надійних грошей: зниження з 6,39 до 4,68.
  • Свобода міжнародної торгівлі: зниження з 6,68 до 6,05.
  • Регулювання ринку праці та бізнесу: зниження з 5,37 до 4,67.

Тим часом Гонконг очолив рейтинг, потіснивши Сингапур на друге місце. Традиційно перші позиції посідають Швейцарія, Нова Зеландія та США. Також високі місця вже багато років поспіль займають країни Балтії – Естонія, Латвія та Литва.

Зазначається, що середній рівень економічної свободи у світі продовжує знижуватися. Після досягнення піка у 2019 році рівень глобальної економічної свободи у наступні три роки значно впав, що стало безпрецедентним за понад 25 років вимірювань.

В середу вранці, 16 жовтня, на Волині трапилась дорожньо-транспортна пригода за участі військового Луцького ТЦК, внаслідок чого загинула жінка літнього віку.

Центр Разумкова з 20 по 26 вересня 2024 року провів дослідження, опитавши 2016 респондентів з різних областей України. За його результатами, наразі 33,4% українців вважають, що країна рухається в правильному напрямку, тоді як 48% переконані у протилежному.

Станом на 16:00 середи, 16 жовтня, від початку доби кількість бойових зіткнень зросла до 97. Найактивніше ворог зараз діє на Курахівському напрямку, де провів майже половину від усіх атак. 

Українська компанія побудує в Литві завод із виробництва вибухових речовин нового покоління, зокрема RDX (гексогену), що сприятиме зміцненню обороноздатності України, Литви та Європи загалом.

Канцлер Німеччини Олаф Шольц наголосив на готовності говорити з президентом Росії Володимиром Путіним про “справедливий мир” в Україні й заявив, що військові РФ є “жертвами”.