Україна зупинила дію угоди з РФ щодо співробітництва у сфері охорони промислової власності

Джерело: Міністерство економіки України.

Сьогодні, 8 серпня, Кабінет міністрів України ухвалив рішення про розірвання міжурядової угоди з Росією щодо співробітництва у сфері охорони промислової власності.

Вищезазначену угоду укладено між Україною та РФ в 1993 році. Документом сторони, зокрема, визнавали дію на своїх територіях раніше виданих охоронних документів СРСР на об’єкти промислової власності.

Договір передбачав, що фізичні та юридичні особи однієї держави будуть користуватися на території іншої держави патентними фондами, бібліотеками, банками даних, які мають відношення до промислової власності, на тих же умовах, що й власні фізичні та юридичні особи.

Серед іншого угода також надавала право заявникам з РФ подавати в Патентне відомство України заявки на видачу охоронних документів України і вести щодо них листування російською мовою. Дзеркального права для українських заявників угода не передбачала.

За даними Мінекономіки, лише цього року уряд України припинив дію низки угод з РФ, зокрема:

  • про співробітництво і взаємодію у сфері розбудови пунктів пропуску через українсько-російський державний кордон;
  • про співробітництво в галузі авіаційного пошуку і рятування;
  • про співробітництво в сфері дослідження і використання космічного простору в мирних цілях;
  • про повітряне сполучення і співробітництво в галузі повітряного транспорту;
  • про принципи співробітництва в галузі виробництва і постачань авіаційної техніки;
  • про взаємне заснування відділень Торговельно-економічної місії тощо.

Також уряд розробив, затвердив та подав до Верховної Ради України законопроєкт “Про припинення дії угоди між Кабінетом Міністрів України і урядом Російської Федерації про заохочення та взаємний захист інвестицій” та ін.

Нагадаємо, 13 липня Верховна Рада України ухвалила урядовий законопроєкт “Про припинення дії угоди між Кабінетом міністрів України та урядом Російської Федерації про співробітництво під час здійснення спільного контролю осіб, транспортних засобів і товарів на українсько-російському державному кордоні”.

З 27 травня в Миколаєві буде зменшена кількість комунальних автобусів на маршрутах через мобілізацію водіїв, що призвела до їх нестачі. Міський голова Олександр Сєнкевич зазначив, що автобуси будуть вимушено простоювати через відсутність водіїв, які могли б ними керувати.

Сьогодні, 22 травня, російські війська обстріляли центральну частину міста Чугуїв Харківської області. Є постраждалі.

Минулої доби, 21 травня, російські загарбники атакували низку житлових кварталів населених пунктів Херсонської області та місто Херсон, внаслідок чого вісім людей зазнали поранень, серед них дитина.

У Силах Спеціальних Операцій ЗСУ повідомили про здобутки українських спецпризначенців на фронті. Так, на одному з операційних напрямків оператори 3-го окремого полку ССО за три тижні розбили пів дивізіону зенітно-ракетних комплексів “Бук” росіян.

Прем’єр-міністерка Естонії Кая Каллас закликала партнерів по НАТО дозволити своїм військовим інструкторам розгортати тренувальні місії українських оборонців безпосередньо на території України.