Україна зупинила дію угоди з РФ щодо співробітництва у сфері охорони промислової власності

Джерело: Міністерство економіки України.

Сьогодні, 8 серпня, Кабінет міністрів України ухвалив рішення про розірвання міжурядової угоди з Росією щодо співробітництва у сфері охорони промислової власності.

Вищезазначену угоду укладено між Україною та РФ в 1993 році. Документом сторони, зокрема, визнавали дію на своїх територіях раніше виданих охоронних документів СРСР на об’єкти промислової власності.

Договір передбачав, що фізичні та юридичні особи однієї держави будуть користуватися на території іншої держави патентними фондами, бібліотеками, банками даних, які мають відношення до промислової власності, на тих же умовах, що й власні фізичні та юридичні особи.

Серед іншого угода також надавала право заявникам з РФ подавати в Патентне відомство України заявки на видачу охоронних документів України і вести щодо них листування російською мовою. Дзеркального права для українських заявників угода не передбачала.

За даними Мінекономіки, лише цього року уряд України припинив дію низки угод з РФ, зокрема:

  • про співробітництво і взаємодію у сфері розбудови пунктів пропуску через українсько-російський державний кордон;
  • про співробітництво в галузі авіаційного пошуку і рятування;
  • про співробітництво в сфері дослідження і використання космічного простору в мирних цілях;
  • про повітряне сполучення і співробітництво в галузі повітряного транспорту;
  • про принципи співробітництва в галузі виробництва і постачань авіаційної техніки;
  • про взаємне заснування відділень Торговельно-економічної місії тощо.

Також уряд розробив, затвердив та подав до Верховної Ради України законопроєкт “Про припинення дії угоди між Кабінетом Міністрів України і урядом Російської Федерації про заохочення та взаємний захист інвестицій” та ін.

Нагадаємо, 13 липня Верховна Рада України ухвалила урядовий законопроєкт “Про припинення дії угоди між Кабінетом міністрів України та урядом Російської Федерації про співробітництво під час здійснення спільного контролю осіб, транспортних засобів і товарів на українсько-російському державному кордоні”.

Генерал-лейтенант Олександр Павлюк, командувач Сухопутних військ Збройних Сил України, повідомив, що за тиждень з 18 по 24 липня підрозділи РЕБ зірвали майже 8 тисяч завдань ворога із застосування розвідувальних БпЛА та FPV-дронів.

Станом на 22:00 в п’ятницю, 26 липня, від початку доби по всій лінії фронту кількість бойових зіткнень збільшилась до 107.

Румунія заявила, що виявила на своїй території фрагменти російських безпілотників, проте в НАТО стверджують, що не бачать ознак навмисного нападу на територію Альянсу.

Лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко привіз українським захисникам на Харківщину нову партію техніки, зокрема дрони, системи радіоелектронної боротьби, командно-штабні машини та техніку для будівництва фортифікацій.

Протягом дня, 26 липня, армія РФ здійснила 16 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Загалом зафіксовано 69 вибухів.