Уряд України погодив розірвання угоди з Іраном про уникнення подвійного оподаткування

Джерело: Міністерство фінансів України.

Кабінет міністрів України схвалив проєкт закону про зупинення дії угоди між урядом України й урядом Ісламської Республіки Іран про уникнення подвійного оподаткування та запобігання податкових ухилень стосовно податків на дохід і на майно, підписаної 21 травня 1996 року.

Метою законопроєкту є здійснення внутрішньодержавних процедур, необхідних для припинення дії угоди, з урахуванням потреби невідкладного та ефективного реагування на наявні загрози національним інтересам та безпеці України у зв’язку постачанням Іраном зброї до РФ.

Відтак, у відомстві зазначили, що дії Ірану зумовлюють відповідальність Ірану за наслідки збройної агресії Росії проти України та руйнують двосторонні відносини.

Наслідками зупинення дії угоди є:

  • Недопущення поповнення бюджету країни, що сприяє агресору, шляхом надання Україною пільгових умов оподаткування для резидентів Ірану, що здійснюють діяльність в Україні. Після припинення дії угоди до всіх доходів резидентів Ірану, одержаних з джерел в Україні,  буде застосована загальна ставка оподаткування – 15%, встановлена Податковим кодексом України, замість пільгової ставки, встановленої угодою: 10% – на дивіденди; 10% – на проценти; 10% – на роялті;
  • Недопущення втрат бюджету України через зарахування податку, сплаченого в Ірані резидентами України, що здійснюють діяльність в Ірані;
  • Звільнення України від взятих на себе зобов’язань щодо обміну інформацією з Іраном з податкових питань;
  • Прискорення згортання економічних і фінансових зв’язків з Іраном.

Коаліція захисту здоров’я під час конфлікту, що складається з 40 груп, включаючи медичні благодійні організації, повідомила, що у 2023 році кількість нападів на медиків і медичні заклади в зонах бойових дій зросла на приблизно 25%.

Україна постала перед серйозною проблемою забезпечення електроенергією, оскільки РФ  посилюють атаки на електростанції, що негативно впливає на виробництво зброї. Це стало відомо під час спроби країни стримати просування російських військ.

Народний депутат від фракції “Європейська Солідарність” Олексій Гончаренко назвав “приколом дня” виступ народного депутата забороненої партії “ОПЗЖ” Юрія Бойка з трибуни Верховної Ради.

З 27 травня в Миколаєві буде зменшена кількість комунальних автобусів на маршрутах через мобілізацію водіїв, що призвела до їх нестачі. Міський голова Олександр Сєнкевич зазначив, що автобуси будуть вимушено простоювати через відсутність водіїв, які могли б ними керувати.

Сьогодні, 22 травня, російські війська обстріляли центральну частину міста Чугуїв Харківської області. Є постраждалі.