Іран допомагає Росії створити арсенал безпілотників, який, як очікується, буде «на порядки більший», ніж попередній арсенал – CNN

Джерело: CNN

Аналітики з Розвідувального управління Міністерства оборони США попередили, що Росія за допомогою Ірану будує в країні завод з виробництва безпілотників, який може мати значний вплив на війну в Україні.

Вони додали, що новий завод забезпечить Росію новими запасами безпілотників, які “на порядки більші”, ніж ті, які вона могла закупити в Ірану до цього.

У квітні США опублікували супутниковий знімок запланованого розташування передбачуваного заводу з виробництва безпілотників. Аналітики стверджують, що Іран регулярно переправляє обладнання до Росії для допомоги у будівництві об’єкта.

Вони додали, що Іран надав Росії понад 400 безпілотників Shahed 131, 136 і Mohajer – запаси, які зараз Росія майже повністю вичерпала, за їх словами.

Наприкінці минулого року США мали дані розвідки про те, що Іран розглядає можливість надання балістичних ракет Ірану, але цей план, схоже, наразі “відкладено”, сказав один з аналітиків.

Іран отримує вигоду від надання Росії військового обладнання, тому що він може продемонструвати свою зброю міжнародним покупцям і натомість отримує гроші та підтримку від Росії для своїх космічних і ракетних програм, вважають аналітики. 

Естонія, слідом за Латвією та Литвою, заборонила в’їзд транспортних засобів з білоруськими номерними знаками, незалежно від причин перебування власника або користувача в Естонії чи Європейському Союзі.

За дорученням Головнокомандувача генерал-полковника Олександра Сирського у Збройних Силах України почали впровадження комплексної програми дій “Збереження життя військовослужбовців”.

Українські війська продовжують оборонну операцію на Лівобережжі Дніпра у Херсонській області, зокрема мовиться про території в районі села Кринки. Раніше низка ЗМІ розповсюдили інформацію про відхід українських сил з плацдарму у Кринках.

Згідно з даними поліції, станом на сьогодні, під час оборонної операції в селі Кринки на Лівобережжі Херсонщини зникли безвісти 788 українських військових у період з жовтня 2023-го по кінець червня 2024 року.

Згідно з наказом коменданта Херсонської області від 28 березня 2024 року, у регіоні впроваджено особливий режим в’їзду та виїзду на територію області.