У російському МЗС заявили про запрошення Путіна на саміт G20 у США
Джерело: росЗМІ
Заступник глави російського МЗС Олександр Панкін заявив, що Росія отримала запрошення взяти участь у саміті G20 на найвищому рівні, котрий відбудеться у грудні в Маямі.
За його словами, остаточне рішення буде ухвалене ближче до дати проведення заходу.
Є запрошення бути присутніми на найвищому рівні, але ми подивимося ближче до дати. Бог знає, що станеться до того часу, — сказав Панкін.
Раніше шерпа РФ у G20 Світлана Лукаш заявляла, що США готуються до можливого приїзду глави Росії Володимира Путіна та розраховують на участь усіх лідерів країн “Великої двадцятки”.
Перед цим прессекретар Кремля Дмитро Пєсков заявляв, що Росія зацікавлена у продовженні роботи в межах G20.
Востаннє Путін брав участь у саміті G20 особисто у 2019 році в Японії. У 2022, 2023 і 2024 роках російську делегацію очолював міністр закордонних справ Сергій Лавров. У 2025 році Росію представляв заступник керівника адміністрації президента Максим Орєшкін.
У 2023 році Міжнародний кримінальний суд у Гаазі видав ордер на арешт Путіна через незаконну депортацію дітей з окупованих територій України, що може кваліфікуватися як воєнний злочин. Це ускладнює міжнародні поїздки глави Кремля, оскільки він може бути заарештований у країнах, що є учасницями Римського статуту. США не є учасником МКС.
У вересні минулого року президент США Дональд Трамп повідомив, що у 2026 році саміт C20 відбудеться у Маямі та допустив, що запросить на нього Росію і Китай. Це вперше за 20 років саміт “Великої двадцятки” відбудеться у Сполучених Штатах, а саме у гольф-клубі Трампа Trump National Doral.
На питання журналістів про те, чи запросить він РФ і Китай на саміт, Трамп пообіцяв подумати над цим.
Довідка. G20 — міжнародний форум провідних економік світу. До нього входять 19 країн, Європейський Союз та Африканський союз. Росію не виключали з формату G20 після повномасштабного вторгнення в Україну.
- Адміністрація президента США Дональда Трампа не запрошуватиме Південно-Африканську Республіку на саміт G20, який у 2026 році пройде у Штатах. Водночас на захід хочуть запросити Польщу.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.
У Росії готують оновлене видання єдиного шкільного підручника з історії, до якого планують додати згадки про участь військових КНДР у повномасштабній війні проти України.
Правоохоронці запобігли резонансному теракту в Києві. Затримано двох агентів ФСБ, котрі готували підрив однієї з адміністративних будівель у центрі столиці.
Агента російської воєнної розвідки (більш відомої як ГРУ), ув’язнили на 15 років з конфіскацією майна. СБУ викрила його у червні 2025 року на підготовці підривів у Києві.
Президент Володимир Зеленський повідомив про підписання контракту з Німеччиною щодо постачання 600 ракет для систем протиповітряної оборони.