Українці в Угорщині зможуть отримати посвідку на проживання з протермінованим паспортом
Джерело: указ угорського уряду
Угорщина спростила процес отримання посвідки на проживання для громадян України, які мають протерміновані закордонні паспорти.
Згідно з указом уряду від 14 червня, українські паспорти, які втратили дійсність, будуть вважатися чинними для оформлення посвідки на проживання.
Тому українські громадяни можуть отримати посвідку на проживання в Угорщині, навіть якщо їхні закордонні паспорти не є дійсними. Ця норма діятиме тільки під час надзвичайного стану в Угорщині та ще шість місяців після його завершення.
Ця спрощена процедура не поширюється на процес отримання громадянства Угорщини. Для цього все ще вимагається наявність дійсного закордонного паспорта.
- Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан висловив думку, що нібито лише його країні з-поміж інших в ЄС “чиї громадяни гинуть на війні в Україні”. У такий спосіб він аргументував свою антиукраїнську позицію.
- Віцепрем’єр-міністр Угорщини Жолт Шем’єн у своїй крайній заяві висловив категоричну незгоду щодо видавання Україні чоловіків-переселенців призовного віку. Будапешт не планує передавати Києву українських біженців.
Служба безпеки України затримала агента воєнної розвідки РФ на Донеччині. Зловмисник шпигував за пунктами дислокації та переміщеннями Сил оборони України, щоб наводити по них ворожі удари.
Суперечки щодо мобілізації в Україні спричинили напруженість у відносинах між президентами Володимиром Зеленським і Джо Байденом. Як повідомляють джерела, конфлікт виник через розбіжності в поглядах на кількісні показники мобілізації та зниження мобілізаційного віку.
Українська влада готується до скорочення західної військової допомоги наступного року та намагається наростити власне виробництво зброї. В Україні роблять акцент на системах озброєнь, які можуть глибоко вражати територію РФ.
5 грудня 2024 року у залізничному районі міста Брянськ (РФ) почалася пожежа. У наслідок згоріли два магістральні тепловози, що забезпечували логістичні потреби російської окупаційної системи.
Президент Франції Емманюель Макрон лобіює ідею міжнародної миротворчої місії для України, котра може залучити 40 тисяч військових. Ця ініціатива має стати гарантією безпеки на тлі можливого перемир’я, однак Кремль поки що не демонструє готовності до поступок.