Українці заборгували за мікрокредитами 15,77 млрд грн
Джерело: Опендатабот
Статистика НБУ свідчить про те, що у 2024 році українці оформили понад 8,3 млн мікрокредитів на загальну суму 51,69 млрд грн, що на 27% більше проти 2023 року.
Загалом українці заборгували мікрофінансовим організаціям (МФО) понад 15,77 млрд грн станом на початок 2025 року — це у 1,7 раза більше, ніж на початку минулого року.
Хоча кількість оформлених договорів майже не змінилася порівняно з 2023 роком, обсяги позик зросли аж на 27%.
Попри те, що кількість оформлених договорів залишилася майже на рівні 2023 року, обсяги кредитування значно зросли. Середній розмір мікропозики зріс на 26% — із 4926 грн до 6217 грн.
У середньому, мікрокредитні організації видавали 693 тисячі позик на місяць, проте місяць до місяця кількість мікрокредитів змінювалась. Найбільше мікропозик брали у третьому кварталі: близько 729 тисяч кредитів на місяць. Наприкінці року позичати стали менше — близько 691 тис. кредитів на місяць, втім почали закривати накопичені борги.
Так, торік українці не лише брали більше кредитів, але й накопичували борги. За перші три квартали заборгованість за мікрокредитами подвоїлась: з 9,3 млрд грн зросла до 18,47 млрд грн. Під кінець року борг поменшав на 2,7 млрд грн. Втім загальну картину це покращити не допомогло: борг перед МФО на початок поточного року складає 15,77 млрд грн. Це у 1,7 раза або на 6,47 млрд грн більше проти початку 2024 року.
- Кабінет Міністрів України відповідною постановою скасував мораторій на відключення електропостачання та нарахування пені на борги за комуналку.
- НЕК “Укренерго” стала повноправним членом Асоціації Європейської мережі операторів системи передачі електроенергії ENTSO-E. Це означає, що Україна стала невід’ємною частиною “енергетичного Євросоюзу”.
- Кабінет міністрів затвердив Стратегію термомодернізації будівель країни до 2050 року, у якій структуризували довгостроковий план поступового оновлення фонду будівель України з урахуванням енергоощадних технологій.
- 3 січня на засіданні уряду прем’єр-міністр Денис Шмигаль нагадав, що з 1 січня в Україні оновилася низка соціальних стандартів.
Російська економіка перебуває у гіршому стані, ніж це подає офіційна статистика Кремля, мовиться у звіті Стокгольмського інституту перехідної економіки (SITE), підготовленому для міністрів фінансів ЄС. Хоча Росія заявляє про зростання ВВП на 4,3% у 2024 році, експерти SITE вважають ці цифри недостовірними через ймовірне заниження інфляції та приховані витрати на війну проти України.
Міністерство оборони спільно з Командуванням Сил логістики ЗСУ автоматизували процес обліку та зберігання відібраного біологічного матеріалу військовослужбовців. Система почала працювати з квітня 2025 року і за планом до кінця року налічуватиме 225 000 біологічних зразків.
У Греції чоловікам заборонять мати дітей за допомогою сурогатного материнства, якщо вони неодружені або перебувають в одностатевих стосунках.
Україна та США погодили, що Інвестиційний фонд відбудови матиме збалансовану систему управління з рівним представництвом сторін. Тоді як критичні рішення ухвалюватимуться виключно одностайно.
Амаль Клуні, британська правозахисниця й дружина голлівудського актора Джорджа Клуні, може потрапити під санкції США через свою роль у справі Міжнародного кримінального суду щодо ХАМАС.