Українці зможуть подавати позови у суд Гааги щодо відшкодування збитків, завданих Росією

Джерело: The Guardian

У суді Гааги офіційно запустили механізм реєстру збитків, завданих українцям Росією унаслідок повномасштабного вторгнення в Україну.

Відтак, українці тепер можуть подавати позови проти РФ у суд Гааги щодо відшкодування збитків, завданих їх майну унаслідок вторгнення РФ.

За оцінками посадовців, завдяки цьому механізму буде подано близько 10 000 000 позовів.

Першу хвилю позовів зосередять на претензіях щодо пошкодження чи руйнування житлової власності внаслідок вторгнення. Очікується, що в цій категорії буде від 300 000 до 600 000 позовів.

“Це перший суттєвий крок, який робиться. Надзвичайно важливо, що ми зустрілися тут сьогодні, не лише для того, щоб обговорити, як ми будемо притягувати Росію до відповідальності, але й запустити дуже конкретну процедуру, від якої може виграти кожен українець, який постраждав”, – сказав журналістам під час конференції міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

  • Віцепрезидентка США Камала Гарріс заявила, що адміністрація Байдена готова підтримувати Україну “стільки, скільки буде потрібно”, і буде наполягати на тому, щоб Росія відшкодувала Україні всі збитки після закінчення війни.

На Одещині рятувальники припинили активну фазу пошуків десятирічної дівчинки, яку п’ять днів тому течією віднесло у відкрите море. Про це повідомила речниця Головного управління ДСНС в Одеській області Марина Мартиненко.

Російські окупанти атакували автозаправну станцію у Сумах. Постраждали четверо осіб.

У тимчасово окупованому Севастополі запровадили режим тимчасового обмеження електропостачання. Про це повідомив так званий “губернатор” тимчасово окупованого Севастополя Михайло Развожаєв.

У Чернівецькій області на річці Дністер зникло четверо осіб, з яких троє дітей. Тривають їхні пошуки.

Джерело: Reuters У Венесуелі стались два потужних землетруси, які пошкодили будівлі у столиці Каракасі. Вчені…