Українців за кордоном пропонують звільнити від штрафів через несвоєчасне подання звітів КІК
Джерело: нардепка Ніна Южаніна у Telegram
Влада України має намір полегшити податкове навантаження для громадян, які заснували компанії за кордоном. Податковий комітет пропонує тимчасово звільнити таких засновників від штрафів за неподання або несвоєчасне подання звітів про контрольовані іноземні компанії (КІК).
Те саме стосується недостатнього відображення в цих звітах інформації про доходи, що підлягають оподаткуванню в Україні.
Штрафи, від яких пропонують звільнити, можуть сягати від 300 тисяч до 3 мільйонів гривень.
Ці зміни, у разі їх схвалення Верховною Радою України, будуть діяти протягом періоду воєнного стану плюс шість місяців після його завершення.
“А що ж звичайні платники податків? Для них — повний набір податкових перевірок, блокування діяльності з СМКОР та значні штрафи за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних (за 2022 та 2023 року склали 14 млрд гривень)”, — написала нардепка.
Раніше Южаніна писала, що цьогоріч до 1 травня українські платники податків вперше подали звіти про контрольовані іноземні компанії за 2022 та 2023 звітні періоди. Загалом 11 143 фізичними особами подано 29 355 звітів про 13 755 КІК, а 248 юридичними особами — 702 звіти про 361 КІК.
За результатами декларування КІК, сума податку до сплати становить 1 млрд 776 млн грн, що є значним “плюсом” порівняно з минулим роком. Загальна сума податку на доходи фізичних осіб, зібрана за результатами декларування, склала 4,8 млрд грн. Такі дані вказують на можливе подвійне нарахування, що викликає питання щодо прозорості і точності податкових звітів.
- Сім провідних банків ЄС у 2023 році сплатили Росії понад 800 млн євро податків попри обіцянки зменшити свою присутність. Це майже вчетверо перевищує рівень до повномасштабного вторгнення Росії в Україну.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 липня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 153 бойові зіткнення.
Від початку року кількість жертв серед цивільних в Україні через російські обстріли сягнула найвищого рівня за останні три роки.
Китайський виробник двигунів, котрі використовуються в російських ударних безпілотниках “Гарпія-А1”, постачає їх до Росії через фірми-прокладки, маскуючи справжнє призначення продукції у документах, повідомили європейські розвідслужби.
Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп повідомив, що Амстердам спільно з 40 країнами ОБСЄ офіційно звернулися з вимогою провести незалежне розслідування катувань та жорстокого поводження з українськими полоненими з боку Росії.
На Сумщині прикордонника засудили до п’яти років ув’язнення за злив даних про позиції ЗСУ, продаж боєприпаси й допомогу у незаконному переміщенні вантажі через кордон.