Українцям в Польщі почали надходити фейкові «повістки»
Джерело: Управління у справах іноземців Республіки Польща
У Польщі громадяни України почали отримувати фальшиві повістки для призову на військову службу. В листі закликають українців проходити військову службу, бо інакше їм буцімто загрожуватиме юридична відповідальність та екстрадиція.
“Відповідно до норм чинного законодавства України, зокрема Закону України “Про військову службу”, а також у зв’язку з проведенням мобілізації, враховуючи, що Ви є громадянином України, повідомляємо, що 17-31 грудня 2024 року плануємо провести виїзд за місцем Вашого проживання (…) Мета цього виїзду – доставити Вас на мобілізаційний пункт у зв’язку з проходженням військової служби в Збройних Силах України”, – йшлось в одному із таких листів.
В “повістці” йдеться, що неявка до мобілізаційного пункту може загрожувати видачею ордера на арешт та передачею в Україну.
Водночас Управління у справах іноземців в Польщі, від імені якого приходили листи, заявило вони не надсилали нічого подібного.
“У зв’язку з отриманими повідомленнями про неправдиві листи громадянам України, Управління у справах іноземців пояснює, що не є автором цих повісток”, – наголошують у відомстві.
- У Польщі до Українського легіону станом на 22 грудня подали більше тисячі заяв, повідомив посол України у Польщі Василь Боднар.
- У Львові прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск під час зустрічі з президентом Володимиром Зеленським 17 грудня повідомив, що нині Варшава готує реалізацію проєкту з оснащення українських бригад.
- В Польщі офіційно працює 780 тисяч українців. З них понад 400 тисяч — чоловіки.
Співачка Мадонна розповіла про свій конфлікт з Universal Studios через біографічний фільм про неї.
У Карпатах вдалося врятувати двох маленьких ведмежат, які залишилися без матері. Їх передали до Реабілітаційного центру бурого ведмедя Національного природного парку “Синевир”.
На Сумщині за минулу добу, 22 червня, внаслідок російських атак загинуло троє осіб, ще 13 постраждало. Серед жертв та поранених – діти.
Зранку 23 червня російські окупанти вдарили по Запорізькому району.
Вранці 23 червня російські окупанти атакували зупинку громадського транспорту у Херсоні, поранивши чоловіка.
