Україні вдалося повернути чотирьох дітей з тимчасово окупованих територій

Джерело: Микола Кулеба

Чотирьох українських дітей вдалося врятувати минулими вихідними з окупованих територій, повідомив голова організації Save Ukraine Микола Кулеба.

“Історія кожної врятованої дитини сумна і важлива, адже діти, які опинилися на тимчасово окупованій території, стали свідками злочинів РФ проти людяності і дитинства. А значить кожна історія варта бути почутою у всьому світі”, – наголосив Кулеба.

Зокрема, на підконтрольну Україні територію повернулись:

17-річний Олег, що попри тиск окупантів та власний страх, залишився вірним Україні. Підліток відкрито протистояв примусовій русифікації в школі. Разом з другом він облив фарбою блокпост окупантів та написав: “Слава ЗСУ!”.

15-річні двійнята Єва і Єгор, що вижили в окупації завдяки сміливості та відважності їхнього дідуся, який був їхнім опікуном. Дідусь не дозволив онукам ходити в російську школу і прямо сказав окупантам, що діти навчатимуться онлайн, хоча вони погрожували відібрати дітей.

10-річний Микита, чиї батьки потрапили під ворожий обстріл і загинули. Хлопчика могли розлучити з єдиною рідною людиною — бабусею — і передати у дитбудинок. Щоб не травмувати онука, бабуся не сказала про загибель батьків, але швидко звернулася до Save Ukraine, щоб врятувати Микиту. Зараз обоє у безпеці.

Серферу Алессандро “Ало” Слєбіру, мешканцю Санта-Крус (штат Каліфорнія, США), вдалося піймати рекордну 32-метрову хвилю в місці для серфінгу Mavericks біля затоки Half Moon Bay.

Спецпредставник президента Дональда Трампа на Близькому Сході залишає Росію спільно із Марком Фогелем – американським вчителем, якого США визнали “неправомірно ув’язненим”. Про це у вівторок заявив радник з національної безпеки Майк Волц.

У США 9 лютого пройшла фінальна гра сезону в професійному американському футболі (НФЛ), відома як Супербоул, під час якої показали тизер-трейлер майбутньої спортивної драми “Формула-1”.

11 лютого у Міноборони повідомили про початок проєкту “Контракт 18-24” – добровільну ініціативу для українців вікової категорії 18-24 роки, котра готова приєднатися до Сил оборони на один рік.

Заступник міністра оборони бригадний генерал юстиції Сергій Мельник під час робочої зустрічі з уповноваженим з питань захисту української мови Тарасом Кремінем заявив, що держава має сприяти всебічному поширенню української мови в міжособистісному спілкуванні військовослужбовців.