Україна повернула ще 13 дітей з тимчасово окупованої території

Джерело: пресслужба організації Save Ukraine

12 вересня на підконтрольну територію України вдалося повернули ще 13 дітей з тимчасово окупованих частин Херсонської, Луганської та Запорізької областей.

У повідомленні зазначили, що у межах 11 рятувальної місії Save Ukraine повернула ще 13 дітей з окупованих територій.

Перебуваючи під окупацією деякі батьки змушені переховувати власних дітей, інакше росіяни примушують їх відвідувати російські школи. У разі відмови зокрема погрожують позбавленням батьківських прав.

Врятувати цих дітей з окупації — завдання з зірочкою. Але наша команда Save Ukraine впоралася. Бо найважливіше — повернути дітей в Україну, на свободу, щоб дати їм можливість жити у вільній, щасливій країні, — зауважили у пресслужбі.

Зазначається, загалом за результатами 11 рятувальних місій організація повернула в Україну вже 176 дітей.

Читайте також: Посадовець Кремля, причетний до депортації українських дітей, був прихильником неонацистів – Reuters

Зауважимо, засновник гуманітарної організації “Врятуймо Україну”, уповноважений президента України з прав дитини у 2014 -2021 рр. Микола Кулеба повідомив, що 1 серпня в Україну вдалося повернути ще десятьох українських дітей, яких вивезли на свою територію росіяни. Згодом він поінформував про повернення ще 11 дітей.

Раніше Кулеба повідомляв, що всі діти, яких повернула в Україну організація “Збережи Україну”, заявили, що ніхто в Росії не шукає їхніх батьків в Україні. Та розповідав, що “були діти, які за п’ять місяців п’ять разів міняли місце проживання, деякі діти кажуть, що жили з щурами і тарганами”.

У російському полоні на сьогодні перебувають близько 700 бійців полку “Азов”, розповіла керівниця патронатної служби бригади Олена Толкачова. За її словами, кількість полонених становить приблизно 680 осіб, але конкретизувати точну цифру складно через відсутність повної інформації.

Глава фракції “Євросолідарності” Петро Порошенко під час зустрічі з міністром закордонних справ Польщі Радославом Сікорським закликав до зміцнення “повітряного щита” над Україною.

Міністр закордонних справ Великої Британії Девід Леммі назвав ядерні погрози Росії “пилом в очі” і зазначив, що такі заяви є звичною стратегією Володимира Путіна. Леммі зробив таку заяву під час свого виступу, коментуючи останні загрози з боку російського лідера щодо можливого використання ядерної зброї.

Майже кожна четверта дитина у світі зіштовхнулася з впливом війни напряму, у той час, коли 67% дітей постраждали внаслідок непрямих наслідків. Такі дані були оприлюднені під час четвертого Саміту перших леді та джентльменів у Києві, де представили результати дослідження “Захист дитинства: виміри безпеки для молодого покоління”.

Потенціал оборонно-промислового комплексу України може досягти 20 мільярдів доларів завдяки іноземним інвестиціям, повідомив міністр оборони України Рустем Умєров. Під час панельної дискусії на форумі Yalta European Strategy він наголосив, що нинішні можливості української оборонної промисловості значно перевищують обсяги внутрішнього фінансування.