Саудівська Аравія та Туреччина прагнуть домовитися про повернення українських дітей з Росії – FT

Джерело: Financial Times

Саудівська Аравія та Туреччина намагаються домовитися про репатріацію українських дітей, незаконно вивезених до Росії та розміщених у дитячих будинках або усиновлених російськими родинами.

Посилаючись на чотирьох осіб, причетних до переговорів, відомо, що обговорення велося протягом кількох місяців, і що російський мільярдер та колишній власник англійського футбольного клубу “Челсі” Роман Абрамович раніше був посередником у мирних переговорах, обмінах полоненими та угоді про зерно як неофіційний емісар Путіна в Україні.

Росія використовує дітей як інструмент пропаганди, щоб виправдати своє вторгнення. Деяких дітей, привезених до Росії, примушують відвідувати “патріотичні” класи, де вони співають російський гімн, вчать, що української нації ніколи не існувало, і кажуть, що Росія веде війну проти “нацизму”.

Президент України Володимир Зеленський неодноразово звертався до іноземних лідерів з проханням допомогти його країні повернути своїх дітей.

За оцінками України, майже 19 500 дітей вивезено до Росії. Українські офіційні дані свідчать, що наразі лише 385 дітей репатрійовано.

У березні Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт президента Росії Володимира Путіна та російської уповноваженої з прав дитини Марії Львової-Бєлової, звинувативши їх у викраденні дітей з України.

Проте Росія відкидає звинувачення Міжнародного кримінального суду, заявляючи, що не визнає юрисдикцію суду, і називає ордери недійсними.

Українські підрозділи продовжили локальні атаки на Куп’янському та Лиманському напрямах та просунулися на захід від Діброви.

Міністр інфраструктури Польщі Алвін Гаджадхур в суботу, 2 грудня, повідомив, що контроль, який зараз здійснюється на польсько-українському кордоні, буде посилено.

Державний секретар з питань публічної дипломатії та зв’язків з громадськістю Угорщини Золтан Ковач прокоментував скасування відрядження Петру Порошенку та заяву СБУ про те, що Порошенко нібито “мав стати інструментом в руках російських спецслужб”.

Протягом дня, 2 грудня, армія РФ здійснила 22 обстріли прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 149 вибухів. 

Мер Києва Віталій Кличко заявив, що Україна рухається до авторитаризму і “у якийсь момент може перестати відрізнятися від Росії, де все залежить від примхи однієї людини”.