Українська ІТ-Армія атакувала найбільший інтернет-портал у Росії Mail.ru

Зображення: Мінцифри
Джерело: Мінцифри
Українська ІТ-Армія здійснила атаку на найбільший інтернет-портал Росії Mail.ru, внаслідок чого безоплатний сервіс електронної пошти на ньому зупинено.
“Кажемо “Па-па” Mаil.гu. ІТ-Армія атакувала найбільший інтернет-портал у Росії. Безоплатний сервіс електронної пошти зупинився завдяки атакам нашого кібервійська”, – повідомили у відомстві.
Усі користувачі, які перебувають поза територією РФ, та частина внутрішніх користувачів втратили доступ до своїх акаунтів. Доступ до імейла – це не тільки пошта, а й можливість відновлення паролів, проходження двофакторної верифікації, доступ до девайсів.
Додамо, що урядова команда реагування на комп’ютерні надзвичайні події CERT-UA, яка діє при Держспецзв’язку, за минулий рік опрацювала 2 543 кіберінциденти.
Це на 15,9% більше, ніж за 2022 рік, коли Україна зазнала величезної кількості атак у зв’язку з повномасштабною агресією РФ.
Найбільше зловмисники атакують уряд та урядові організації, місцеві органи влади та сектор безпеки і оборони, комерційні організації, енергетичний сектор, телекомунікації та багато інших установ.
Найпоширенішими типами інцидентів є розповсюдження шкідливого програмного забезпечення, фішинг, шкідливе підключення, компрометація облікового запису та компрометація системи.
Метою зловмисників є розвідувальні операції, довготривале шпигунство, знищення даних та інформаційних систем. Кількість ворожих атак продовжує збільшуватися.
“Інтенсивність атак за час повномасштабного вторгнення залишається високою і цього року. Тільки за січень нами опрацьовано 400 кіберінцидентів, 9 з яких – критичного та високого рівня. Кількість кібероперацій проти України збільшується, і це можна пов’язати з тим, що військові хакери РФ почали активно залучати до атак хакерські кримінальні групи та комерційні компанії”, – розповів заступник начальника Урядової команди реагування на комп’ютерні надзвичайні події CERT-UA Євген Бриксін.
Фахівці CERT-UA припускають, що ризик поширення зловмисниками масових розсилок у першому кварталі 2024 року залишається підвищеним. Значна кількість таких розсилок може свідчити про низький рівень успішних заражень. Кількість фішингових атак, як завжди, залишиться на високому рівні.
- Кіберфахівці української розвідки здійснили чергову успішну операцію проти російських окупантів ― станом на 8 лютого ворог скаржиться на масштабний збій програми керування дронами.
- Представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Черняк повідомив, що операція у кіберпросторі Росії, внаслідок якої зламано сервер Міноборони РФ та зупинено функціонування спецзв’язку між підрозділами ворога, продовжується.
- 30 січня 2024 року внаслідок кібератаки зупинено роботу сервера Міністерства оборони Росії, який використовувався для спецзв’язку.
У четвер, 3 липня, Сили оборони України вдруге за тиждень успішно вдарили по командному пункту 8-ї загальновійськової армії ЗС РФ. Також було уражено командний пункт 20-ї мотострілецької дивізії противника на тимчасово окупованій території Донецької області.
У п’ятницю, 4 липня, поблизу тимчасово окупованого селища Стрілкове на Херсонщині підірвався автомобіль Chevrolet Aveo. Внаслідок вибуху загинули троє військових із російського центру безпілотних систем “Барс-Сармат”.
Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.
Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.
Російські цивільні літаки, які мали замінити Boeing і Airbus після запровадження західних санкцій, суттєво подорожчали, хоча серійне виробництво досі не розпочалося. Про це свідчить протокол наради у мінтрансі РФ за участю представників авіакомпаній, держкорпорації РФ “Ростех”, Об’єднаної авіабудівної корпорації (ОАК) та Росавіації.