Українська ІТ-Армія атакувала найбільший інтернет-портал у Росії Mail.ru

Зображення: Мінцифри
Джерело: Мінцифри
Українська ІТ-Армія здійснила атаку на найбільший інтернет-портал Росії Mail.ru, внаслідок чого безоплатний сервіс електронної пошти на ньому зупинено.
“Кажемо “Па-па” Mаil.гu. ІТ-Армія атакувала найбільший інтернет-портал у Росії. Безоплатний сервіс електронної пошти зупинився завдяки атакам нашого кібервійська”, – повідомили у відомстві.
Усі користувачі, які перебувають поза територією РФ, та частина внутрішніх користувачів втратили доступ до своїх акаунтів. Доступ до імейла – це не тільки пошта, а й можливість відновлення паролів, проходження двофакторної верифікації, доступ до девайсів.
Додамо, що урядова команда реагування на комп’ютерні надзвичайні події CERT-UA, яка діє при Держспецзв’язку, за минулий рік опрацювала 2 543 кіберінциденти.
Це на 15,9% більше, ніж за 2022 рік, коли Україна зазнала величезної кількості атак у зв’язку з повномасштабною агресією РФ.
Найбільше зловмисники атакують уряд та урядові організації, місцеві органи влади та сектор безпеки і оборони, комерційні організації, енергетичний сектор, телекомунікації та багато інших установ.
Найпоширенішими типами інцидентів є розповсюдження шкідливого програмного забезпечення, фішинг, шкідливе підключення, компрометація облікового запису та компрометація системи.
Метою зловмисників є розвідувальні операції, довготривале шпигунство, знищення даних та інформаційних систем. Кількість ворожих атак продовжує збільшуватися.
“Інтенсивність атак за час повномасштабного вторгнення залишається високою і цього року. Тільки за січень нами опрацьовано 400 кіберінцидентів, 9 з яких – критичного та високого рівня. Кількість кібероперацій проти України збільшується, і це можна пов’язати з тим, що військові хакери РФ почали активно залучати до атак хакерські кримінальні групи та комерційні компанії”, – розповів заступник начальника Урядової команди реагування на комп’ютерні надзвичайні події CERT-UA Євген Бриксін.
Фахівці CERT-UA припускають, що ризик поширення зловмисниками масових розсилок у першому кварталі 2024 року залишається підвищеним. Значна кількість таких розсилок може свідчити про низький рівень успішних заражень. Кількість фішингових атак, як завжди, залишиться на високому рівні.
- Кіберфахівці української розвідки здійснили чергову успішну операцію проти російських окупантів ― станом на 8 лютого ворог скаржиться на масштабний збій програми керування дронами.
- Представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Черняк повідомив, що операція у кіберпросторі Росії, внаслідок якої зламано сервер Міноборони РФ та зупинено функціонування спецзв’язку між підрозділами ворога, продовжується.
- 30 січня 2024 року внаслідок кібератаки зупинено роботу сервера Міністерства оборони Росії, який використовувався для спецзв’язку.
Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у підрозділах ЗСУ мобільний вогнеметний ударний комплекс KRAMPUS українського виробництва, призначений для виконання штурмових та оборонних завдань. Комплекс витривалий та має канали управління, стійкі до РЕБ.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 травня. Від початку доби зафіксовано 156 бойових зіткнень.
Президент Росії Володимир Путін може становити ще більшу загрозу для Європи після завершення війни проти України. Про це заявив міністр оборони Естонії Ханно Певкур.
19 травня президент Володимир Зеленський наголосив, що Україна не має наміру проголошувати нейтральний статус країни, як того вимагає російська сторона на чолі з Володимиром Путіним.
19 травня президент Володимир Зеленський заявив, що Київ спільно з союзниками розглядають можливість організації зустрічі високого рівня між Україною, Сполученими Штатами, країнами Європейського Союзу, Великою Британією та Росією в межах зусиль щодо припинення війни.