«Українська переговорна група мала колосальний важіль впливу – цим не скористались», – Прокопенко про відсутність «азовців» у списках обміну

Джерело: Денис Прокопенко у Facebook.
Командир бригади “Азов” Денис “Редіс” Прокопенко висловив критичну думку щодо результатів останнього обміну полоненими, вказавши на те, що українські азовці, які перебувають у російському полоні, знову не були повернуті додому. Він наголосив, що, попри колосальний запит суспільства на повернення героїв Маріуполя, які зробили все для збереження незалежності України, жодного з них не включили до списку обміну.
“Відповідальним за обміни з української сторони необхідно було за радянськими традиціями організувати до свята медійну “перемогу”. Місця для полонених азовців, які вже понад 2 роки чекають на обіцяні обміни, у цій формулі не знайшлося“, – написав комбриг “Азову”.
Прокопенко зазначив, що під час переговорів українська сторона мала значний важіль впливу, однак не скористалася ним, дозволивши повернути російських строковиків, захоплених на Курщині, замість українських захисників:
“Попри те, що в Україні існує колосальний запит від суспільства на повернення тих, хто у 2022 році у Маріуполі зробив все, аби Україна взагалі продовжила існування і сьогодні святкувала День Незалежності, а не “день народного единства”. Попри те, що полонені росіяни самі просили обміняти їх на азовців. Попри те, що українська переговорна група мала колосальний важіль впливу під час цього обміну, виступаючи з позиції сили”.
“Редіс” підкреслив, що така ситуація викликає розчарування, адже незалежність України повинна відзначатися вдячністю тим, хто захищав її у найскладніших умовах, а не пафосними заявами.
Командир “Азову” звернув увагу на те, що День Незалежності для багатьох українців повинен бути нагадуванням про ціну, яку заплатили й продовжують платити ті, хто залишився в російському полоні. Він закликав до більш рішучих дій під час наступних перемовин, аби домогтися повернення азовців, які боролися за незалежність України з неймовірною відвагою та самопожертвою.
“Цей тест на вдячність Україна сьогодні провалила. Завдання не виконане. Наступна спроба вартуватиме ще дорожче“, – наголосив Прокопенко.
- Сьогодні, 24 серпня, в День Незалежності України, відбувся обмін військовополоненими. 115 українських захисників повернулись на рідну землю.
- За даними росЗМІ, Росія отримала назад 115 своїх строковиків.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.