«Українська переговорна група мала колосальний важіль впливу – цим не скористались», – Прокопенко про відсутність «азовців» у списках обміну

Джерело: Денис Прокопенко у Facebook.

Командир бригади “Азов” Денис “Редіс” Прокопенко висловив критичну думку щодо результатів останнього обміну полоненими, вказавши на те, що українські азовці, які перебувають у російському полоні, знову не були повернуті додому. Він наголосив, що, попри колосальний запит суспільства на повернення героїв Маріуполя, які зробили все для збереження незалежності України, жодного з них не включили до списку обміну.

Відповідальним за обміни з української сторони необхідно було за радянськими традиціями організувати до свята медійну “перемогу”. Місця для полонених азовців, які вже понад 2 роки чекають на обіцяні обміни, у цій формулі не знайшлося“, – написав комбриг “Азову”.

Прокопенко зазначив, що під час переговорів українська сторона мала значний важіль впливу, однак не скористалася ним, дозволивши повернути російських строковиків, захоплених на Курщині, замість українських захисників:

“Попри те, що в Україні існує колосальний запит від суспільства на повернення тих, хто у 2022 році у Маріуполі зробив все, аби Україна взагалі продовжила існування і сьогодні святкувала День Незалежності, а не “день народного единства”. Попри те, що полонені росіяни самі просили обміняти їх на азовців. Попри те, що українська переговорна група мала колосальний важіль впливу під час цього обміну, виступаючи з позиції сили”.

“Редіс” підкреслив, що така ситуація викликає розчарування, адже незалежність України повинна відзначатися вдячністю тим, хто захищав її у найскладніших умовах, а не пафосними заявами.

Командир “Азову” звернув увагу на те, що День Незалежності для багатьох українців повинен бути нагадуванням про ціну, яку заплатили й продовжують платити ті, хто залишився в російському полоні. Він закликав до більш рішучих дій під час наступних перемовин, аби домогтися повернення азовців, які боролися за незалежність України з неймовірною відвагою та самопожертвою.

“Цей тест на вдячність Україна сьогодні провалила. Завдання не виконане. Наступна спроба вартуватиме ще дорожче“, – наголосив Прокопенко.

Президент РФ Володимир Путін тривалий час відкладав поїздку до Анкари через свої вимоги. Тепер він хоче, щоб його літак супроводжували винищувачі під час поїздки до Туреччини.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 12 вересня. З початку доби на цей час зафіксовано 122 бойових зіткнення.

12 вересня президент Володимир Зеленський провів зустріч із прокурором Міжнародного кримінального суду Карімом Ханом.

На нещодавній зустрічі Міністерство торгівлі Китаю попередило автовиробників країни про ризики інвестування в автомобілебудування в РФ. Китайські компанії прагнуть міжнародної експансії з метою компенсувати уповільнення зростання на внутрішньому ринку. 

В Україні близько 10 млн осіб мають ризик психічних розладів, згідно з оцінками Всесвітньої організації охорони здоров’я, повідомив директор Європейського регіонального бюро ВООЗ доктор Ганс Клюге.