Українська шахістка стала срібною призеркою жіночого чемпіонату Європи

Джерело: Федерація шахів України

Львівська шахістка Наталія Букса стала віцечемпіонкою жіночого чемпіонату Європи-2024, який відбувся на грецькому Родосі.

За підсумками десяти раундів українка набрала 7,5 очка з 10 можливих, розділивши 2−9 місця. Львів’янка посіла друге місце завдяки найкращому додатковому коефіцієнту.

“Головне в такому чемпіонаті, окрім, звісно, здобуття медалей, це потрапляння в першу десятку, що дає право потрапити на Кубок світу серед жінок”, – прокоментували у Федерації шахів.

Загалом Україну представляли на турнірі 16 шахісток. Зокрема, до двадцятки найкращих шахісток турніру увійшла ще одна українка — Юлія Осьмак, яка посіла 12 місце, здобувши 7 очок.

Чемпіонкою ж Європи стала азербайджанка У.Фаталієва, яка на очко випередила своїх конкуренток.

“Слід визнати успішним виступ Юлії Осьмак. Цей турнір виявився першим серйозним змаганням після народження доньки, яка у шестимісячному віці “супроводжувала” маму на цьому чемпіонаті. З 7 очками Юлія розділила 10-18 місця, опинившись у результаті на 12-му місці. Це дозволило їй потрапити до призової двадцятки і зберегти шанси на вихід до Кубка світу за іншими номінаціями”, – зазначили у Федерації шахів.

Сенсаційно закінчила першу половину дистанції 15-річна Божена Піддубна. Маючи рейтинг 2005 пунктів та 134 стартовий номер, вона після 5-го туру з 4,5 очками ділила 1-3 місця. І хоча надалі, зустрічаючись з лідерами чемпіонату, їй не вдалося втриматися, але набрані в результаті 5,5 очка (+1) дозволили їй піднятися на 84 місця вище за стартову позицію і стати рекордсменкою чемпіонату у збільшенні рейтингу – 166,4. Як сказав головний тренер жіночої збірної України гросмейстер Михайло Бродський, це хороша заявка на майбутнє.

Довідково. Наталія Букса – українська шахістка, міжнародна майстриня (2018), заслужена майстриня спорту України (2023). Чемпіонка світу серед юніорок 2015 року. Дворазова чемпіонка України 2018 та 2020 років. У складі жіночої збірної України – переможниця шахової олімпіади 2022 року. Заслужений майстер спорту України (з лютого 2023 року).

Її рейтинг станом на червень 2023 року — 2368 (79-те місце у світі, 5-те — серед шахісток України).

Наталія Букса зіграла у 5-ти фінальних турнірах чемпіонатів України серед жінок, набравши загалом 29½ очка з 45 можливих (+23-9=13).

Наталя Букса за період 2017—2022 рр. зіграла за жіночу збірну України у 5-ти турнірах. У її активі – одна індивідуальна бронзова нагорода.

Загалом у складі збірної України Букса зіграла 37 партій, у яких набрала 22½ очка (+14=17-6), що становить 60,8% від числа можливих очок.

Біотехнологічна компанія Colossal Biosciences зі США оголосила про намір повернути до життя гігантського моа – безкрилого птаха з Нової Зеландії, який зник через кілька століть після прибуття перших людей на острови. Висота цього птаха сягала трьох метрів, а задніми лапами він міг завдати серйозного удару.

У селі Першотравневе Зміївської громади дерево впало на 56-річну жінку – від отриманих травм вона загинула на місці. У самому Харкові троє осіб постраждали внаслідок обвалення даху приватного будинку в Салтівському районі. Їм надають медичну допомогу.

Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.

Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.

The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду є Меган Моббс. Меган  – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.