Українська сторона закликала забезпечити безперешкодний рух автобусів на кордоні з Польщею

Джерело: генконсульство України в Любліні у Facebook

Консул генерального консульства України в Любліні Сергій Царук заявив, що Варшава має забезпечити безперешкодне пересування автобусів у місцях проведення протестів на польсько-українському кордоні.

Консул особисто відвідав пункт пропуску “Дорогуськ-Ягодин”, де під час зустрічі з представниками місцевої поліції та протестувальниками наголосив на “неприпустимості будь-яких затримок руху пасажирських автобусів”.

У консульстві зазначили, що поліція заперечила факти навмисного блокування протестувальниками пасажирських автобусів. Сповільнення руху може бути спричинене технічними причинами, пов’язаними з проходженням через коридор протестувальників інших транспортних засобів. У таких випадках автобуси можуть очікувати до пів години часу.

Під час перебування консула на місці протесту рейсовий пасажирський автобус безперешкодно проїхав в напрямку України.

Генеральне консульство України в Любліні також окремо звернулося з офіційним листом до коменданта поліції Люблінського воєводства з проханням забезпечити надалі безперешкодний рух автобусів у місцях проведення протестів.

У Центрі національного спротиву повідомили, що у тимчасово окупованому Криму росіяни розпочали нові зачистки у місцевих бібліотеках. Ворог наказав вилучити усі книги про Голодомор, УПА та на яких зображено тризуб.

24 квітня міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив, що країна готова допомогти Україні повернути чоловіків призовного віку на допомогу Силам оборони у боротьбі проти росіян.

24 квітня Україна та Португалія розпочали роботу над проєктом угоди щодо гарантій безпеки, узгодивши графік подальших переговорів.

Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець наголосив, що жодних прямих перемовин з російською делегацією 24 квітня не відбувалося. Раніше так звана дитяча омбудсменка РФ Львова-Бєлова заявила, що Росія та Україна “вперше провели очні переговори” стосовно повернення викрадених росіянами дітей.

Франція закликає Європейський Союз запровадити новий режим санкцій проти російської дезінформації та операцій втручання у вибори по всьому світу.