Українська система Delta пройшла тести НАТО й готова інтегрувати винищувачі F-16
Джерело: міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров у Telegram.
Українська національна військова система ситуаційної обізнаності Delta успішно пройшла тести НАТО й готова інтегрувати західну техніку та, зокрема, винищувачі F-16.
Зокрема, у червні цього року в Польщі відбулися щорічні навчання НАТО CWIX зі взаємосумісності національних бойових та інформаційних систем із системами і протоколами НАТО.
Систему Delta успішно протестували із 15 системами з 10 країн, включно з трьома системами, розробленими безпосередньо НАТО. Усі тести на взаємосумісність були вдалими, і Delta вкотре підтвердила свої унікальні можливості.
Також протестували 4 протоколи обміну даними, за якими працює більшість сучасного озброєння, що отримує Україна від західних партнерів. За словами очільника Мінцифри, всі ці зразки новітньої техніки можуть бути інтегровані з Delta і застосовуватися ще ефективніше.
Головний протокол, який протестували в цьому році, – це Link 16. Він дає можливість отримувати дані в Delta з винищувачів F-16, які так необхідні Україні.
“Це потужний крок. Адже завдяки Delta солдати в режимі онлайн бачать поле бою з розташуванням ворожих сил. Це єдина платформа в Україні, де підтягуються дані від аеророзвідки, супутників, безпілотників, новітньої техніки, стаціонарних камер, радарів, чат-ботів тощо. Всі ці дані дозволяють якісно планувати військові операції та ефективно нищити загарбників”, – зазначив Михайло Федоров.
Він також додав, що мати національну військову систему, здатну працювати за сучасними стандартами, так само важливо, як мати бойових пілотів, здатних швидко опанувати винищувачі нового покоління.
“Це реальні досягнення, якими Україна має відверто пишатися і може сміливо демонструвати партнерам у НАТО”, – резюмував міністр.
- В Україні вперше жінка-військовослужбовиця пройшла Q-спецкурс Сил спеціальних операцій ЗСУ. За його результатами вона отримала нашивку ССО.
- Українська розвідка підтвердила, що ліквідовано командира підводного човна “Краснодар” Чорноморського флоту МВФ РФ Сергія Ржицького у Краснодарі. Чоловік причетний до ракетних обстрілів України.
Служба зовнішньої розвідки України фіксує перехід у гостру фазу ворожої інформаційної операції, яку веде РФ проти України. Зауважується, що мета – ліквідувати українську державність не на полі бою, а “у головах людей”: через делегітимізацію української влади, знецінення демократичних інституцій та нав’язування зовнішнього політичного сценарію з ознаками контрольованої капітуляції.
Глава Офісу президента України Андрій Єрмак повідомив, що у межах Bring Kids Back UA вдалося повернути ще одинадцятьох дітей з тимчасово окупованих територій та території РФ.
Нова зустріч Контактної групи з питань оборони України у “форматі Рамштайн” відбудеться 11 квітня у Брюсселі під головуванням Великої Британії та Німеччини.
Україна у березні експортувала товарів на понад $3,6 млрд — це на 4,5% більше, ніж у березні минулого року, та на 18% більше проти лютого 2025 року. Тоді як усього за перший квартал 2025 року експорт товарів сягнув майже $9,9 млрд.
2 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що загальний дефіцит фінансування потреб на відбудову України у 2025 році становить майже $10 млрд.