Українська система Delta пройшла тести НАТО й готова інтегрувати винищувачі F-16

Джерело: міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров  у Telegram.

Українська національна військова система ситуаційної обізнаності Delta успішно пройшла тести НАТО й готова інтегрувати західну техніку та, зокрема, винищувачі F-16.

Зокрема, у червні цього року в Польщі відбулися щорічні навчання НАТО CWIX зі взаємосумісності національних бойових та інформаційних систем із системами і протоколами НАТО.

Систему Delta успішно протестували із 15 системами з 10 країн, включно з трьома системами, розробленими безпосередньо НАТО. Усі тести на взаємосумісність були вдалими, і Delta вкотре підтвердила свої унікальні можливості.

Також протестували 4 протоколи обміну даними, за якими працює більшість сучасного озброєння, що отримує Україна від західних партнерів. За словами очільника Мінцифри, всі ці зразки новітньої техніки можуть бути інтегровані з Delta і застосовуватися ще ефективніше.

Головний протокол, який протестували в цьому році, – це Link 16. Він дає можливість отримувати дані в Delta з винищувачів F-16, які так необхідні Україні.

“Це потужний крок. Адже завдяки Delta солдати в режимі онлайн бачать поле бою з розташуванням ворожих сил. Це єдина платформа в Україні, де підтягуються дані від аеророзвідки, супутників, безпілотників, новітньої техніки, стаціонарних камер, радарів, чат-ботів тощо. Всі ці дані дозволяють якісно планувати військові операції та ефективно нищити загарбників”, – зазначив Михайло Федоров.

Він також додав, що мати національну військову систему, здатну працювати за сучасними стандартами, так само важливо, як мати бойових пілотів, здатних швидко опанувати винищувачі нового покоління.

“Це реальні досягнення, якими Україна має відверто пишатися і може сміливо демонструвати партнерам у НАТО”, – резюмував міністр.

На Сумщині прикордонника засудили до п’яти років ув’язнення за злив даних про позиції ЗСУ, продаж боєприпаси й допомогу у незаконному переміщенні вантажі через кордон.

Надвечір 24 липня рятувальникам вдалося ліквідувати усі осередки пожеж, спричинені російським авіаударом по Харкову.

Європейські санкції проти найбільшого в Індії нафтопереробного заводу, частково підконтрольного “Роснафті”, поступово почали позначатися на його роботі. Так, спершу покупці перестали вивозити звідти нафтопродукти, зокрема танкери скасовували відвантаження пального, забороненого до постачання в ЄС. Тепер же завод постав перед новою проблемою: постачальники сировини також почали від нього відмовлятися.

У Харкові зросла кількість постраждалих внаслідок обстрілу центру міста керованими авіабомбами зросла. Станом на зараз відомо про 42 поранених.

Росія завдала удару по Харкову двома керованими авіабомбами. Вибухи пролунали близько 11:00 в центральному Шевченківському районі міста. Одна з бомб влучила у підприємство, інша — біля житлового будинку.